Przez Chorwację do utrzymania w ekstraklasie? - plan przygotowań Zagłębia Sosnowiec

Przez Chorwację do utrzymania w ekstraklasie? - plan przygotowań Zagłębia Sosnowiec

W piątek (21.12) piłkarze Zagłębia Sosnowiec zakończyli tegoroczne granie porażką 2:3 na Ludowym z Legią Warszawa. Podopieczni litewskiego szkoleniowca Valdasa Ivanauskasa spędzą niestety przerwę świąteczno-noworoczną jako "czerwona latarnia" Lotto Ekstraklasy ze startą 6. punktów do będącego nad kreską Śląska Wrocław!

Celem beniaminka z naszego województwa będzie więc rozpaczliwa walka o utrzymanie. Zagłębiacy przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną 7 stycznia od badań lekarskich i testów wydolnościowych. Beniaminek Lotto Ekstraklasy zaplanował także w drugiej połowie stycznia obóz w chorwackim Medulin, gdzie m.in. weźmie udział w turnieju Arena Cup, gdzie ich rywalami będą drużyny z Chorwacji, Serbii oraz Bośni i Hercegowiny, m.in. NK Slaven Koprivnica, NK Lokomotiva Zagrzeb, FK Żarkovo Belgrad i HSK Zrinjski Mostar.

Po powrocie do kraju ostatnim sparingowym rywalem będzie ŁKS Łódź. Wznowienie rozgrywek w ekstraklasie nastąpi 9 lutego, kiedy to sosnowiczanie zagrają we Wrocławiu mecz o przyszłowiowe 6 punktów ze Śląskiem, w ramach 21. kolejki.

Plan przygotowań Zagłębia Sosnowiec:
7-8 stycznia - badania lekarskie i testy wydolnościowe
15-28 stycznia - zgrupowanie w Medulin i udział w turnieju
3 lutego - sparing z ŁKS-em Łódź

źródło: Zagłębie Sosnowiec

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami