Piast poległ pod Wawelem

Od porażki zaczęli wiosenną rundę piłkarze Piasta Gliwice. Zespół trenera Waldemara Fornalika uległ na wyjeździe Cracovii 1:2, mimo że to on pierwszy cieszył się z gola.

W pierwszej połowie mecz miał wyrównany przebieg. Przez pierwsze 20 minut żadnej z drużyn nie udało się wypracować dobrej okazji bramkowej, gdyż defensywy obydwu zespołów spisywały się bez zarzutu. W końcu jednak gospodarze popełnili błąd. W efekcie nieporozumienia pomiędzy Mateuszem Wdowiakiem i Michalem Siplakiem piłkę na prawym skrzydle przejął Martin Konczkowski, podał w pole karne, a tam niepilnowany Jorge Felix strzałem z kilku metrów nie dał szans Michalowi Peskovicowi.

Cracovia stratę odrobiła w 37. minucie. Janusz Gol został sfaulowany 20 metrów przed polem karnym. Rzut wolny wykonywał Airam Cabrera i precyzyjnym strzałem zaskoczył źle ustawionego Frantiska Placha. Był to pierwszy gol strzelony przez Cracovię bezpośrednio z rzutu wolnego od 15 maja 2016 roku, gdy bramkarza Lechii w ten sposób pokonał Mateusz Cetnarski.

W 50. minucie Pasy objęły prowadzenie, a bramkę strzałem z pola karnego zdobył pozyskany w styczniu z Dinama Bukareszt Rumun Sergiu Hanca. To była piękna, zespołowa akcja Cracovii, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Cabrera. Piast mógł szybko odrobić stratę, bo w następnej akcji piłka, po dośrodkowaniu Mikkela Kirkeskova, odbiła się od poprzeczki. Kwadrans przed końcem w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Wdowiak, ale Plach popisał się znakomitą interwencją. Cracovia już do końca meczu kontrolowała sytuację na boisku, Piast nie był w stanie wypracować sobie żadnej dobrej okazji bramkowej.

Cracovia - Piast Gliwice 2:1 (1:1)
0:1 - Felix, 22 min.
1:1 - Cabrera, 37 min. (wolny)
2:1 - Hanca, 50 min.
Cracovia: Pesković - Rapa, Dytiatjew, Helik, Siplak - Gol, Dąbrowski (68. Dimun) - Hanca (74. Cecarić), Budziński (83. Hernandez), Wdowiak - Cabrera.
Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Dziczek, Hateley (82. Sokołowski), (73. Jagiełło), Valencia, Felix - Papadopulos (68. Parzyszek).