Plan przygotowań Górnika Zabrze do nowego sezonu Lotto Ekstraklasy

FOTO: Dariusz Grabiński FOTO: Dariusz Grabiński

17 czerwca "Górnicy" powrócą do treningów po krótkiej, urlopowej przerwie. Tego samego dnia podopieczni Marcina Brosza rozpoczną także zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim.

Przygotowania przed zbliżającym się sezonem uwzględniają dwa obozy przygotowawcze i 6-7 sparingów.

Piłkarze 14-krotnego Mistrza Polski powrócą do zajęć 17 czerwca i już tego samego dnia rozpoczną pierwszy obóz przygotowawczy w Wodzisławiu Śląskim. Tam będą przygotowywać formę do 22 czerwca. Na zakończenie obozu drużyna rozegra mecz kontrolny z GKS-em Katowice. Następnie zabrzanie będą szlifować formę na  własnychobiektach . Drugi sparing z czeskim MFK Karvina odbędzie się 26 czerwca.

Drugą częścią przygotowań będzie obóz w Poznaniu, na który Górnicy udadzą się 30 czerwca. W planie są cztery sparingi. Rywalami zabrzan będą: cypryjski AEK Larnaka, B-B Termalica Nieciecza, reprezentacja AFE (bezrobotni piłkarze z Hiszpanii - przyp. red.) oraz grecki AEK Ateny.

Ostatni sparing przed rozpoczęciem rozgrywek Ekstraklasy zaplanowany jest tradycyjnie na tydzień przed I kolejką do rozgrywek Ekstraklasy, a rywal pozostaje do potwierdzenia. Niestety na razie zabrzanie doznali sporych osłabień w kontekście kadrowym. Po sezonie do AFC Fiorentina odszedł Szymon Żurkowski, a teraz Górnik starcił kolejnyh dwóch podstawowych piłkarzy. Obrońca Dani Suarez wraca do Hiszpanii (RCD Mallorca) natomiast na gruzińskiego pomocnika - Walerego Gwillię skuteczny parol zagiełą stołeczna Legia.

Plan przygotowań i sparingów Górnika Zabrze:
17-22 czerwica  - zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim
22 czerwca GKS Katowice
23-29 czerwiec  - treningi na własnych obiektach
26 czerwca MFK Karvina
30.06-07.07 - obóz przygotowawczy w Poznaniu
01 lipca - AEK Larnaka
02 lipca -  Termalica Nieciecza
05 lipca - reprezentacja AFE
07 lipca - AEK Ateny (w Kielcach)
13 lipca - rywal do ustalenia

źródło: Górnik Zabrze

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami