Klątwa ostatnich minut! Piast Gliwice znowu przegrywa w końcówce.

• Napisane przez  Szymon Kędzierski
  • Wydrukuj
  • Email

Mistrz Polski Piast Gliwice w 2. kolejce rozgrywek PKO BP Ekstraklasy przegrał ze Śląskiem Wrocław 1:2. Po raz kolejny "Niebiesko-Czerwoni" stracili bramki po 80. minucie spotkania!

W pierwszych minutach spotkania rywale badali się nawzajem. Gliwiczanie z każdą minutą przechodzili do ataku pozycyjnego. W 31. minucie wynik spotkania otworzył Jorge Felix. Duży udział przy tej bramce miał Bartosz Rymaniak. Nowy nabytek Piasta w starciu ze Śląskim zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

W drugiej połowie Piast dominował. Brakowało jednak kropki na „i”. Niewykorzystane sytuacje zemściły się po 80. minucie. Najpierw wyrównał Erik Exposito, a następnie z rzutu karnego prowadzenie Śląskowi z rzutu karnego dał Łukasz Bróź. W niedzielnym meczu nie wystąpił Joel Valenica. W ostatnim czasie wiele mówi o ewentualnym transferze Ekwadorczyka, który ma oferty z ligi angielskiej.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2:1 (0:1)
0-1 - Felix, 31 min.
1-1 - Exposito, 84 min.
2-1 - Broź, 88 min.(k.)
Śląsk: Putnocky - Broź, Golla, Celeban, Stiglec - Mączyński, Chrapek (65' Łabojko) - Musonda, Pich (59' Gąska), Płacheta - Cholewiak (73' Exposito).
Piast: Plach - Rymaniak, Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Dziczek, Sokołowski - Konczkowski, Felix (79' Holubek), Badia (74' Hateley) - Parzyszek (58' Steczyk).

Klasyfikacja strzelców:
2 gole - Christian Gytkjer (Lech Poznań), Jorge Félix (Piast Gliwice),
1 gol - Igor Angulo (Górnik Zabrze), Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Damjan Bohar (Zagłębie Lubin), Łukasz Broź (Śląsk Wrocław), Adam Buksa (Pogoń Szczecin), Erik Exposito (Śląsk Wrocław), Dominik Furman (Wisła Płock), Walerian Gwilia (Legia Warszawa), Sergiu Hanca (Cracovia), Jesús Imaz (Jagiellonia Białystok), Darko Jevtić (Lech Poznań), Jesús Jiménez (Górnik Zabrze), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Adnan Kovačević (Korona Kielce), Zvonimir Kożulj (Pogoń Szczecin), Sandro Kulenović (Legia Warszawa), Arvydas Novikovas (Legia Warszawa), Michal Papadopulos (Korona Kielce), Tomas Petraszek (Raków Częstochowa), Rafael Lopes (Cracovia), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Maksymilian Rozwandowicz (ŁKS Łódź), Łukasz Sekulski (ŁKS Łódź), Dino Sztiglec (Śląsk Wrocław), Paweł Tomczyk (Lech Poznań).

1.  Śląsk Wrocław 2 6 2 0 0 3-1
2.  Lech Poznań 2 4 1 1 0 5-1
3.  Górnik Zabrze 2 4 1 1 0 2-1
   ŁKS Łódź (B) 2 4 1 1 0 2-1
5.  Jagiellonia Białystok 2 3 1 0 1 3-1
6.  Pogoń Szczecin 1 3 1 0 0 2-1
7.  Legia Warszawa 2 3 1 0 1 3-3
8.  Korona Kielce 2 3 1 0 1 2-2