Dariusz Czernik został nowym prezesem Górnika Zabrze

FOTO: Dariusz Grabiński FOTO: Dariusz Grabiński

Rada nadzorca Górnika Zabrze SSA powołała Dariusza Czernika na funkcję prezesa zarządu. Na stanowisku sternika klubu z Zabrza zastąpił on Bartosza Sarnowskiego, którego kadencja dobiegła końca w czerwcu ubiegłego roku.

Czernik od kwietnia 2019 roku był członkiem zarządu Górnika Zabrze, a od czerwca, kiedy dobiegła końca kadencja prezesa Sarnowskiego, tworzył z Małgorzatą Miller-Gogolińską dwuosobowy zarząd. Nowy prezes Górnika ma 52 lata. Z Zabrzem związany jest całe życie, pierwsze lata życia mieszkał nawet na ulicy Chłopskiej, czyli po „sąsiedzku” ze stadionem na Roosevelta, a mecze Górnika w różnej roli ogląda nieprzerwanie od ponad 45 lat. Pierwszą współpracę z klubem podjął ponad trzy dekady temu, w ostatnich latach świetności drużyny na przełomie lat 80. i 90. XX wieku.

Nowy sternik Górnika ukończył I Liceum Ogólnokształcące  w Zabrzu, a następnie dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zawodowo 25 lat związany był z katowickim „Sportem”, gdzie przez lata pełnił funkcję kierownika działu piłki nożnej. Był też zastępcą redaktora naczelnego oraz członkiem zarządu spółki wydającej gazetę. W roli dziennikarza po dwa razy obsługiwał mistrzostwach świata i mistrzostwa Europy, a także kilka finałów Ligi Mistrzów.

W 2017 roku Czernik został kierownikiem działu sportu Muzeum Miejskiego w Zabrzu. Wówczas rozpoczął też pracę w klubie, współpracując z zarządem, działem prasowym oraz marketingiem. Zakres pełnionych obowiązków znacznie się zwiększył od czerwca 2019 roku, kiedy jako jeden z dwóch członków zarządu był współodpowiedzialny za funkcjonowanie klubu.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami