Piast Gliwice wypunktował Zagłębie Lubin

Efektownie rozpoczęli wiosenną rundę rozgrywek PKO BP Ekstraklasy piłkarze Piasta Gliwice. Mistrzowie Polski pewnie pokonali na własnym boisku Zagłębie Lubin 2:0.

Podopieczni trenera Waldemara Fornalika szybko objęli prowadzenie. W 18. minucie gry w polu karnym rywala faulowany był Patryk Tuszyński. Jedenastkę pewnym strzałem na bramkę zamienił Jorge Felix.

Po przerwie inicjatywa nadal należała do gospodarzy, którym Tom Hateley swoim strzałem z dystansu wyraźnie zasygnalizował, że jedna bramka przewagi to za mało. Gliwiczanie grali bardzo konsekwentnie. Dzięki dobremu ustawieniu często zbierali tzw. "drugie piłki" dając sobie szanse do konstruowania akcji podbramkowych. Trwał napór ze strony gliwiczan. Najpierw minimalnie pomylił się Felix, później podwyższyć starał się Tuszyński. Napastnika Piasta wyręczył jego kolega z formacji defensywnej. Swoją dobrą grę zespół Piasta przypieczętował zdobyciem drugiego gola w 78. minucie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Gerarda Badię lot piłki głową przedłużył Uros Korun, a zamykający akcję Jakub Czerwiński skierował ją do siatki.

Gliwiczanie mieli jeszcze swoje szanse w tej odsłonie gry, ale defensywa Zagłębia zatrzymywała strzały Bartosza Rymaniaka i Sebastiana Milewskiego.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
1:0 - Felix, 18 min. (karny)
2:0 - Czerwiński, 78 min.
Piast: Plach - Rymaniak, Czerwiński, Korun, Kirkeskov - Milewski, Hateley, Sokołowski, Felix (86. Jodłowiec) - Tuszyński, Parzyszek (71. Badia).
Zagłębie: Forenc - Kopacz, Oko, Balić, Tosik (78. Poręba) - Tajti (61. Sirk), Chodyna, Bohar, Slisz, Starzyński (85. Nowak) - Białek.