Gol Piotra Parzyszka na wagę kompletu punktów

FOTO: Dariusz Grabiński FOTO: Dariusz Grabiński

Jeden gol rozstrzygnął losy meczu pomiędzy Piastem Gliwice a Arką Gdynia. Strzelili go gospodarze, dzięki czemu na dobre przybliżyli się do miejsca w tabeli PKO BP Ekstraklasy dającego prawo gry w europejskich pucharach.

Piast od początku dyktował warunki gry. Gospodarze zarówno po akcji jak i przez stałe fragmenty gry starali się otworzyć wynik. Gra gliwiczan mogła się podobać. Skutecznie ze swoich zadań wywiązywali się obrońcy, którzy w zarodku dusili zapędy zawodników Arki, ale również w szybkim tempie inicjowali akcje ofensywne. Jedna z nich przyniosła mistrzom Polski prowadzenie. W 29. minucie rywalizacji Mikkel Kirkeskov zagrał prostopadłą piłkę do Jorge Felixa, który technicznym strzałem starał się pokonać Pavelsa Steinborsa. Próba Hiszpana zatrzymała się na słupku, ale to zdarzenie stworzyło szansę dla Piotra Parzyszka, który skutecznie dobił futbolówkę. Napastnik wrócił do pierwszego składu po dwóch meczach, w których zaczynał na ławce rezerwowych. 

W drugiej połowie nadal przeważali podopieczni trenera Waldemara Fornalika. Grali jednak nieskutecznie. Próbował dwukrotnie Tomasz Jodłowiec, bliski szczęścia był także Martin Konczkowski. Piast nie trafiał, a goście tylko w pojedynczych przypadkach pokazywali się w ofensywie.

Piast Gliwice - Arka 1:0 (1:0)
1:0 - Parzyszek, 29 min.
Piast: Plach - Huk, Czerwiński, Korun - Konczkowski (84. Rymaniak), Milewski, Sokołowski, Jodłowiec (81. Vida), Kirkeskov - Felix, Parzyszek (76. Tuszyński).
Arka: Steinbors - Zbozień, Helstrup (57. Marić), Bergquist, Wawszczyk - Nalepa (76. Skhirtladze) - Jankowski, Vejinović, Kopczyński, Mihajlović - Serrarens (61. Zawada).

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami