Piast Gliwice wyjechał na obóz do Arłamowa. W kadrze nie ma kilku czołowych zawodników

FOTO: piast-gliwice.eu FOTO: piast-gliwice.eu

Piłkarze Piasta Gliwice wyjechali na zgrupowanie do Arłamowa. Na obóz przygotowawczy przed sezonem sztab szkoleniowy zabrał 25 piłkarzy. Nie ma wśród nich Jorge Felixa, Urosa Koruna i Toma Hateleya.

Podopieczni trenera Waldemara Fornalika rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu od testów wydolnościowych oraz treningów na boisku. W poniedziałek (3 sierpnia) w godzinach porannych wyruszyli do Arłamowa, gdzie będą przebywać do 8 sierpnia. Tego dnia wrócą do Gliwic i rozegrają sparing z czeskim SFC Opava.

W kadrze przebywającej na zgrupowaniu nie ma zawodników, którym z dniem 31 lipca wygasły kontrakty, czyli Jorge Felixa, Urosa Koruna i Toma Hateley'a. Do Arłamowa nie pojechał też Tymoteusz Klupś, bowiem wygasł okres jego wypożyczenia z Lecha Poznań. Trójka z tych zawodników jeszcze w poprzednim sezonie była kluczowa dla gliwickiego zespołu. Korun był zawodnikiem Piasta od 15 lipca 2015 roku. Od tego czasu w barwach gliwickiego klubu rozegrał łącznie 143 spotkania, w których strzelił trzy gole. Słoweniec razem z gliwickim zespołem zdobył tytuł mistrza Polski oraz wywalczył srebrny oraz brązowy medal.

- Pięć lat minęło bardzo szybko. W pamięci zatrzymam tylko te dobre momenty. W Gliwicach na świat przyszedł mój syn, trzy medale oraz zdobyte przyjaźnie, które zostaną do końca życia. Zdobyłem wszystko: złoto, srebro, brąz. Dałem z siebie wszystko i mam nadzieję, że ludzie będą o tym pamiętać. Mogę obiecać, że kiedy tylko będę w Gliwicach, na pewno odwiedzę Okrzei - powiedział Uros Korun.

Hateley trafił do Gliwic w styczniu 2018 roku. Anglik najpierw trenował z drużyną, a następnie podpisał kontrakt. W barwach Piasta rozegrał łącznie 88 meczów, zdobywając siedem bramek oraz notując 12 asyst. Anglik razem z ekipą z Gliwic wywalczył tytuł mistrza Polski oraz zdobył brązowy medal.

- Piast dał mi szansę powrotu i możliwość, by znowu cieszyć się piłką. Bardzo wiele zawdzięczam klubowi. To były niesamowite lata w Gliwicach i nie mówię tu tylko o zdobyciu mistrzostwa czy sięgnięcia po dwa medale w ciągu dwóch lat. Odejście z Piasta było bardzo trudną decyzją, kiedy osiągasz tyle sukcesów zarówno na boisku, jak i poza nim. Wszystko było niemal idealne - powiedział Tom Hateley.

Trzecim zawodnikiem, któremu wygasł kontrakt z Piastem jest Jorge Felix, który na Okrzei 20 zawitał w lipcu 2018 roku. Przez dwa lata występów na polskich boiskach zapisał na swoim koncie 74 mecze, 25 bramek oraz dziewięć asyst w barwach niebiesko-czerwonych. Do złotego i brązowego medalu dołożył również indywidualne nagrody Najlepszego Obcokrajowca 2019 roku w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna” oraz Piłkarza Sezonu 2019/2020 w głosowaniu przeprowadzonym wśród zawodników Ekstraklasy.

- Jestem wdzięczny za szansę, jaką otrzymałem w Gliwicach, ale teraz muszę myśleć o przyszłości swojej i mojej rodziny. Doceniam wszystko, co się tu wydarzyło, było to wspaniałe doświadczenie i niczego nie żałuję. Prawda jest taka, że to były dwa wspaniałe lata i będę je zawsze pamiętał - powiedział Jorge Felix.

Kadra Piasta Gliwice na zgrupowanie w Arłamowie:

Bramkarze: Jakub Szmatuła, Patryk Królczyk, Frantisek Plach, Karol Szymański.
Obrońcy: Mikkel Kirkeskov, Jakub Czerwiński, Tomas Huk, Jakub Holubek, Martin Konczkowski, Tomasz Mokwa, Bartosz Rymaniak, Piotr Malarczyk.
Pomocnicy: Tomasz Jodłowiec, Kristopher Vida, Patryk Sokołowski, Sebastian Milewski, Gerard Badia, Javier Hyjek, Wiktor Preuss, Tiago Alves, Michał Rakowiecki.
Napastnicy: Piotr Parzyszek, Michał Żyro, Dominik Steczyk, Karol Stanek.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami