Piast przełamał się w Zabrzu. Ekstraklasowe derby PKO BP Ekstraklasy dla gliwiczan!

FOTO: piast-gliwice.eu FOTO: piast-gliwice.eu

Piast Gliwice wygrał derbowy mecz z Górnikiem Zabrze. Gliwiczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie i odbili się od dna tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Górnik Zabrze nie wygrał derbów Górnego Śląska od czterech spotkań i mając na uwadze początek meczu, można było odnieść wrażenie, że ten stan rzeczy się zmieni. Gospodarze zdołali bowiem stworzyć sobie optyczną przewagę, lecz liczne podania w pole karne nie odnajdywały adresatów. Zawodnicy Piasta ruszyli do ataku dopiero pod koniec pierwszej połowy, jednak byli o wiele bardziej skuteczni. Pierwszy sygnał ostrzegawczy wysłał Dominik Steczyk, którzy znalazł się w sytuacji sam na sam, ale jego strzał chybił celu.

Niespełna kilkadziesiąt sekund później Piast stanął przed kolejną groźną okazją. Tym razem zapoczątkował ją... piłkarz Górnika Roman Prochazka, który niecelnie zagrał do bramkarza i futbolówkę przejął Jakub Świerczok. Napastnik gości popędził w stronę bramki i lekką podcinką pokonał Martina Chudego.

Podopieczni trenera Waldemara Fornalika mogli podwyższyć wynik meczu jeszcze przed przerwą. Sebastian Milewski otrzymał dobre otwierające podanie, zdołał minąć bramkarza i oddał strzał. Futbolówkę z linii bramkowej wybił Michał Rostkowski, a pomocnik Piasta mógł zagrać do lepiej ustawionego Świerczoka.

Druga część gry rozpoczęła się o wiele lepiej dla gości. W 66. minucie Martin Konczkowski popędził boczną strefą boiska i zagrał w pole karne. Futbolówka trafiła do Milewskiego, a ten mocnym strzałem z powietrza umieścił piłkę w siatce.

Piłkarze Górnika nie dali się całkowicie zepchnąć do defensywy i momentalnie odpowiedzieli. Niespełna cztery minuty później Filip Bainović podał z głębi pola do Jesusa Jimeneza, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam i dopełnił formalności.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:2 (0:1)
0:1 - Świerczok, 29 min.
0:2 - Milewski, 66 min.
1:2 - Jimenez, 72 min.
Górnik: Chudy - Wiśniewski, Koj, Gryszkiewicz - Masouras (86. Ryczkowski), Rostkowski (46. Janża), Prochazka, Nowak, Wojtuszek (46. Bainović) - Krawczyk, Sobczyk (46. Jimenez).
Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Malarczyk, Kirkeskov - Sokołowski, Chrapek, Milewski, Badia (64. Żyro (75. Jodłowiec)) - Steczyk (86. Pyrka), Świerczok.

 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami