Piast Gliwice pewnie pokonał Śląsk Wrocław

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Piasta Gliwice. Zespół trenera Waldemara Fornalika w dobrym stylu pokonał drużynę Śląska Wrocław i awansował na ósme miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Piast przystąpił do meczu bez swojego najlepszego strzelca Jakuba Świerczoka oraz Dominika Steczyka. W roli wysuniętego napastnika wystąpił Michał Żyro i wywiązał się z tej roli bardzo dobrze. Po jego uderzeniu głową gospodarze objęli prowadzenie. W 23. minucie gliwiczanie przeprowadzili akcję po prawej stronie boiska, którą zakończyło precyzyjne dośrodkowanie Arkadiusza Pyrki, a te wykorzystał właśnie Żyro.

Drugą połowę wrocławianie rozpoczęli od kilku groźnych akcji, jednak brakowało im precyzyjnego wykończenia. Rywal Piasta grał zdecydowanie odważnej, tym samym próbował wywrzeć presję na gospodarzach. Mimo to, podopieczni trenera Fornalika po strzale Patryka Sokołowskiego podwyższyli wynik na 2:0. Obraz gry żywo przypominał przebieg z pierwszej odsłony. Po obiecujących początkach Śląska, brakowało konkretnych efektów. Im bliżej pola karnego, tym więcej niedokładności wdzierało się w poczynania rywala Piasta. W tym spotkaniu bardzo dobrze wyglądała środkowa formacja, gdzie Sokołowski i Tomasz Jodłowiec notowali dużo przechwytów i odbiorów piłek.

W końcówce meczu Wojskowi mieli swoje okazje i nie mieli oni za bardzo ochoty opuszczać połowy Piasta, jednak i z tą falą naporu poradzili sobie gospodarze rywalizacji. Do ostatnich minut czujnie w bramce zachowywał się bramkarz gliwiczan. Interwencje golkipera pozwoliły gliwiczanom zachować czyste konto, a Piast po końcowym gwizdku mógł cieszyć się z drugiego tegorocznego zwycięstwa.

- Był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Dobrze funkcjonowaliśmy jako zespół w defensywie i ofensywie. Na pewno ten mecz był dobrze rozegrany jeżeli chodzi o realizację założeń taktycznych i tego, co sobie nakreśliliśmy. Myślę, że to zwycięstwo było zasłużone, bo stworzyliśmy więcej sytuacji od Śląska Wrocław, chociaż trzeba podkreślić, że był on wymagającym przeciwnikiem. Tym bardziej cieszymy się z solidnego i dobrego spotkania. Ozdobą tej rywalizacji była akcja i pierwsza bramka, która była zdobyta po naprawdę dobrym rozegraniu. Mogło się to podobać - mówił po meczu trener Fornalik.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
1:0 - Żyro, 23 min.
2:0 - Sokołowski, 58 min.
Piast: Plach - Konczkowski, Huk, Czerwiński, Holubek - Jodłowiec, Sokołowski - Pyrka (85. Wincierz), Vida (79. Milewski), Chrapek (88. Alves) - Żyro.
Śląsk: Putnocky - Janasik, Tamas (79. Pawelec), Puerto, Stiglec – Pałaszewski ( 46. Makowski (55. Zylla)), Sobota (79. Szpakowski), Praszelik – Pawłowski (63. Piasecki), Pich, Exposito.

Źródło: piast-gliwice.eu/własne