Marcin Brosz odchodzi z Górnika Zabrze. Jan Urban nowym trenerem zabrzan

Marcin Brosz odchodzi z Górnika Zabrze. Jan Urban nowym trenerem zabrzan

Oficjalna strona internetowa Górnika Zabrze poinformowała: "To koniec pewnej ery. Trener Marcin Brosz, rekordzista długości pracy z pierwszym zespołem, żegna się z klubem". Jego następcą został Jan Urban.

W Zabrzu kończy się epoka Marcina Brosza, trenera rekordzisty, którego zespół w ostatnich latach dostarczał kibicom Górnika wielu radości i wzruszeń. Żaden z jego poprzedników nie prowadził zespołu 14–krotnych mistrzów Polski tak długo. Brosz był szefem sztabu szkoleniowego przez pięć lat. Przejął zespół w bardzo trudnym momencie latem 2016 roku. Podjął się misji przywrócenia Górnikowi należnego mu miejsca w piłkarskiej elicie. Udało się to dzięki fenomenalnemu finiszowi sezonu 2016/2017. Później doprowadził do pierwszego od wielu lat startu drużyny Zabrza w europejskich pucharach. 

Nowym trenerem Górnika został Jan Urban. Nowy szkoleniowiec Górnika podpisał z Klubem umowę do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia. Urban to ikona Górnika ze złotej dekady lat osiemdziesiątych. W 1985 roku przeszedł do Zabrza z Zagłębia Sosnowiec. Z „Trójkolorowymi” zdobył trzy tytuły Mistrza Polski oraz Superpuchar kraju w 1988 roku..

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami