Horror w Gliwicach. Piast wydarł zwycięstwo w niesamowitych okolicznościach - wyniki 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżyli w trakcie meczu z Wisłą Płock kibice Piasta Gliwice. Gospodarze prowadzili już 3:1 i grali z przewagą jednego zawodnika, by w ciągu czterech minut stracić dwa gole. Skończyło się jednak szczęśliwie dla gliwickiego zespołu.

Piast od pierwszych minut ruszył z falowymi atakami i szybko zdobył dwa gole. Najpierw po brawurowej akcji Arkadiusza Pyrki z bliska piłkę głową do bramki skierował Kristopher Vida, w pięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego "samobója" strzelił Jakub Rzeźniczak. Jednak gościom udało się strzelić kontaktowego gola po świetnie wykonanym rzucie wolnym i główce Ukraińca Atona Krivocjuka. Kiedy w 41. minucie Alberto Toril zdobył trzeciego gola dla Piasta wydawało się, że gliwiczanie mają ten mecz pod kontrolą.

W 66. minucie za faul na Pyrce czerwoną kartką ukarany został Dominik Furman i gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika. Ku zdumieniu kibiców dali sobie strzelić dwa gole. Ich autorem był Damian Warchoł. Na szczęście dla Piasta w 88. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Jakub Czerwiński i gospodarze mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w sezonie.

4:3 - Czerwiński, 88 min.
Piast: Plach – Konczkowski, Huk, Czerwiński, Holubek – Sokołowski, Chrapek - Alves (62. Lipski), Vida (73. Kądzior), Pyrka (90. Mosór) – Toril (73. Żyro).
Wisła: Gradecki - Krvocjuk, Rzeźniczak, Michalski (46. Vallo) - Rasak (74. Warchoł), Furman, Kocyła (62. Cielemęcki), Tomasik - Wolski (74. Lesniak), Szwoch - Kolar (46. Sekulski).

Wyniki pozostałych spotkań 4. kolejki:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lech Poznań 1:3 (1:2)

Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 0:0

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)
1:0 - Daniel, 30 min.
2:0 - Poręba, 90 min.

16 sierpnia (poniedziałek)
godz. 18.00: Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze, sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)