Górnik wygrał w Mielcu. Bielica bohaterem zabrzan!

Od zwycięstwa rozpoczęli wiosenną rundę rozgrywek PKO BP Ekstraklasy piłkarze Górnika Zabrze. Zespół trenera Jana Urbana po emocjonującym spotkaniu pokonał na wyjeździe Stal Mielec.

Tak po prawdzie emocje w tym meczu rozpoczęły się w w 45. minucie. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem to mielczanie otrzymali rzut karny. Adrian Gryszkiewicz faulował Mateusza Maka i po analizie VAR sędzia wskazał na wapno. Piłkę na jedenastce ustawił Grzegorz Tomasiewicz i po ręce Daniela Bielicy wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Zabrzanie od początku drugiej połowy ruszyli do wyrównania strat i ta sztuka udał im się już w 52. minucie. Piłką miękko w pole karne wrzucił Lukas Podolski, odbił ją głową Mateusz Matras, na 15 metrze przyjął futbolówkę Bartosz Nowak, jeszcze sobie ją podbił, a następnie popisał się kapitalnym uderzeniem z powietrza i było 1:1.

Na pięć minut przed końcem Górnik objął prowadzenie. Alesana Manneh zagrał lobem do Podolskiego, a ten w sytuacji sam na sam zachował się jak na mistrza świata przystało: minął bramkarza i wyprowadził gości na prowadzenie. Gdy wydawało się, że w tym meczu już nic się nie wydarzy w 90. minucie arbiter powrócił do analizy VAR sytuacji sprzed kilku minut i odgwizdał kolejny rzut karny dla gospodarzy. Faulującym był ponownie Gryszkiewicz. Do piłki znów podszedł Tomasiewicz, który jak do tej pory nie pomylił się wykonując jedenastki w rozgrywkach Ekstraklasy. Tym razem jego strzał obronił Bielica stając się bohaterem Górnika. Kropkę nad i mógł jeszcze postawić Nowak, ale po znakomitym podaniu Dariusza Stalmacha nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Rafałem Strączkiem.

Stal Mielec - Górnik Zabrze 1:2 (1:0)
1:0 - Tomasiewicz, 45 min. (karny)
1:1 - Nowak, 52 min.
1:2 - Podolski, 85 min.
Górnik: Bielica – Gryszkiewicz, Janicki, Wiśniewski – Cholewiak, Kubica (70. Stalmach), Manneh, Nowak, Pawłowski – Podolski, Krawczyk (90. Mvondo).