Hat-trick Wilczka. Remis Górnika w stolicy - wyniki 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Po trzech golach Kamila Wilczka i jednym trafieniu Damiana Kądziora zespół Piasta Gliwice pewnie pokonał Stal Mielec. Drużyna Górnika Zabrze prowadziła na Łazienkowskiej z Legią Warszawa 2:0, ale musiała zadowolić się remisem.

W pierwszej połowie meczu w stolicy gospodarze grali słabo. Nie zdołali oddać nawet jednego celnego strzału, a Górnik prowadził 1:0 po trafieniu Aleksandra Paluszka, który w 26. minucie z bliska głową skierował piłkę do siatki. Zabrzanie mogli prowadzić wyżej, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Robert Dadok.

Po przerwie Legia zaczęła grać nieco lepiej, ale w 55. minucie drugą bramkę dla Górnika zdobył Piotr Krawczyk. Wydawało się, że przyjezdni kontrolują wydarzenia na boisku. "Wojskowi" co prawda zaczęli przeważać, na boisko wszedł pozyskany kilka dni temu Hiszpan Carlitos, ale Górnik dobrze się bronił.

Zabrzanie zmarnowali jednak szansę na wygraną na Łazienkowskiej, a ich antybohaterem został Richard Jensen. W 82. minucie fiński obrońca we własnym polu karnym uderzył  w głowę Artura Jędrzejczyka. Sędzia ukarał go żółtą kartką i podyktował rzut karny. Skutecznym wykonawcą okazał się Portugalczyk Josue. Legia uwierzyła, że może odwrócić losy meczu i atakowała jeszcze zacieklej. Kilka minut później Jensen przy linii bocznej sfaulował Carlitosa. Obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Osłabieni goście przestali sobie radzić w defensywie. W doliczonym przez sędziego czasie gry z bliska wyrównał Lindsay Rose, któremu piłkę głową zgrał Serb Filip Mladenović.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 2:2 (0:1)
0:1 – Paluszek, 27 min.
0:2 – Krawczyk, 55 min.
1:2 – Josue, 83 min. (karny)
2:2 – Rose, 90 min.
Górnik: Bielica – Paluszek (70. Szymański), Janicki, Jensen, Olkowski (70. Wojtuszek), Mvondo, Kotzke (29. Kubica), Janża, Dadok (43. Włodarczyk), Cholewiak, Krawczyk.

Bohaterem meczu w Gliwicach był Kamil Wilczek. Były reprezentant popisał się hat-trickiem, a jego dorobek strzelecki mógł być jeszcze okazalszy, bowiem raz po jego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę, a dwukrotnie z jego uderzeniami poradził sobie bramkarz Stali. Piast w końcu zagrał na miarę swojego potencjału. Gospodarze stworzyli sobie sporo sytuacji strzeleckich. Wykorzystali cztery. Dzieła zniszczenia mielczan dokonał inny były reprezentant Polski Damian Kądzior.

Piast Gliwice - Stal Mielec 4:0 (1:0)
1:0 - Wilczek, 23 min.
2:0 - Wilczek, 50 min.
3:0 - Wilczek, 55 min.
4:0 - Kądzior, 73 min.
Piast: Plach - Reiner, Czerwiński, Mosór, Katranis - Pyrka (78. Ameyaw), Hateley, Tomasiewicz (85. Kaput) - Chrapek (74. Felix), Kądzior (85. Sappinen) - Wilczek (78. Toril).