Lider za mocny dla Górnika. Piast znów pod kreską - wyniki 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy FOTO: Dariusz Grabiński

Bezrady w starciu z liderem tabeli PKO Ekstraklasy był zespół Górnika Zabrze. Tylko słabej skuteczności goście zawdzięczają fakt, że przegrali z Rakowem Częstochowa tylko 0:2. Po porażce z Legią Warszawa drużyna Piasta Gliwice wróciła do strefy spadkowej.

Mecz w Częstochowie od początku toczył się pod dyktando gospodarzy. Już w 10. minucie Raków objął prowadzenie. Doskonale w polu karnym odnalazł się Vladislavs Gutkovskis, który po otrzymaniu piłki umieścił ją pewnym strzałem w bramce Górnika. Podopieczni trenera Marka Papszuna grali bardzo aktywnie, nie dając piłkarzom z Zabrza ani miejsca, ani czasu na rozegranie. Górnicy mieli spore trudności w konstruowaniu akcji.

Drugą połowę Górnik zaczął bez zmian w składzie. Gospodarze natomiast z miejsca ruszyli do szturmowych ataków. Dwa razy z rzutu wolnego próbował swoich sił Ivi Lopez. Raz trafił w mur, a kilka minut później posłał piłkę obok bramki. Oprócz stałych fragmentów gry jeszcze kilkukrotnie zakotłowało się pod bramką gości, a Daniel Bielica miał ręce pełne pracy. W ostatniej akcji meczu gospodarze przeprowadzili kontratak, po którym drugą bramkę dla Rakowa zdobył Jean Carlos

Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
1:0 - Gutkovskis, 10 min.
2:0 - Jean Carlos, 90 min.
Górnik: Bielica – Jensen, Paluszek, Bergstrom – Okunuki, Kotzke, Mvondo (62. Cholewiak), Janża – Pacheco (80. Vrhovec), Podolski (80. Dadok), Wojtuszek (62. Włodarczyk).

Piast Gliwice nie sprostał Legii Warszawa. Jedyny gol w niedzielnym meczu padł na kwadrans przed końcem. Ariel Mosór sfaulował w obrębie szesnastki Tomasa Pekharta i sędzia Damian Sylwestrzak podyktował rzut karny dla gości. Jedenastkę wykorzystał Josue. Nadzieje gospodarzy odżyły w 84. minucie, kiedy to w konsekwencji drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Bartosz Slisz. Grający z przewagą jednego zawodnika gliwiczanie najlepszą okazję do wyrównania zmarnowali pięć minut później: Kamil Wilczek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale fatalnie przestrzelił.

Piast Gliwice - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
0:1 - Josue, 76 min. (karny)
Piast: Plach – Pyrka, Mosór, Czerwiński, Katranis (90. Holúbek) – Tomasiewicz (90. Sobczyk), Chrapek – Kądzior, Dziczek (79. Kaput), Ameyaw (79. Felix) – Wilczek.