Ruch przegrał zaległy mecz w Łodzi

W zaległym meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy zespół Ruchu Chorzów przegrał na wyjeździe z Widzewem Łódź 1:2. Niebiescy kończyli mecz w dziewiątkę, bowiem czerwonymi kartkami ukarani zostali Szymon Szymański i Konrad Kasolik.

W Łodzi drużyna Ruchu musiała radzić sobie bez kontuzjowanego Tomasza Wójtowicza, którego zastąpił Kacper Skwierczyński. goście objęli prowadzenie. Gola pośrednio sprokurował debiutujący w Ekstraklasie Jan Krzywański, który nie opanował podania od kolegi, a w zamieszaniu po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się Mateusz Bartolewski, którym strzałem głową otworzył wynik spotkania. Do końca pierwszej połowy Ruch ograniczał się jedynie do obrony, ale łodzianie nie zagrażali poważnie bramce chorzowian. Krzysztof Kamiński musiał interweniować jedynie w 34. minucie po rykoszecie od obrońcy, a tuż przed przerwą wyręczył go Bartolewski, wybijając piłkę sprzed linii bramkowej po strzale głową Portugalczyka Luisa da Silvy.

Druga połowa zaczęła się pechowo dla Ruchu, bowiem w 47. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Stało się to za sprawą indywidualnej akcji Fabio Nunesa, który pokonał Kamińskiego strzałem z linii pola karnego. W jeszcze lepszej sytuacji łódzki zespół znalazł się po kilkunastu minutach, kiedy grał z przewagą dwóch zawodników. Za faule na wychodzących na czyste pozycje piłkarzach Widzewa czerwone kartki otrzymali dwaj obrońcy Ruchu - Szymon Szymański (w 51. min) i Konrad Kasolik (w 65.).

Od tej pory podopieczni trenera Daniela Myśliwca nie schodzili z połowy chorzowian, którzy długo bronili się przed stratą gola. Gospodarze najczęściej próbowali uderzeń z dystansu, ale w bramce Ruchu świetnie spisywał się Kamiński. Obronił m.in. uderzenia Dawida Tkacza, Dominika Kuna i Da Silvy oraz wygrał pojedynek sam na sam z Hiszpanem Jordim Sanchezem. Bramkarz beniaminka skapitulował w 87. minucie przy strzale zza pola karnego Marka Hanouska. Piłka po drodze otarła się jeszcze o Sancheza i to jemu zapisano zwycięskie trafienie.

Widzew Łódź - Ruch Chorzów 2:1 (0:1)
0:1 - Bartolewski, 16 min.
1:1 - Nunes, 47 min.
2:1 - Sanchez, 87 min.
Ruch: Kamiński - Kasolik, Szymański, Sadlok, Bartolewski - Skwierczyński (67. Sedlak), Swędrowski, Podstawski (67. Moneta), Steczyk (55. Szur) - Kozak (83. Michalski), Szczepan (55. Feliks).

1.  Śląsk Wrocław 15 33 27-13
2.  Jagiellonia Białystok 15 30 36-21
3.  Lech Poznań 15 29 28-19