Janusz Niedźwiedź nowym trenerem Ruchu Chorzów

Janusz Niedźwiedź nowym trenerem Ruchu Chorzów

Janusz Niedźwiedź został nowym szkoleniowcem Ruchu Chorzów, podpisując kontrakt do 30 czerwca 2025 r. Na stanowisku zastąpił Jana Wosia, którego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Podjęliśmy tę decyzję po długich analizach i dyskusjach. Nie była łatwa. Drużyna pod wodzą trenera Wosia przegrała tylko jedno spotkanie. Niestety, choć kilka razy było bardzo blisko, zabrakło zwycięstw, a bez nich nie mamy szans na realizację nadrzędnego celu. Nie składamy broni w walce o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Trenerowi Wosiowi dziękujemy za czas spędzony w Ruchu w roli pierwszego, a wcześniej drugiego trenera i życzymy powodzenia. Na pokładzie witamy trenera Niedźwiedzia. Głęboko wierzymy, że Ruch będzie kolejnym klubem, z którym osiągnie sukces – mówi Seweryn Siemianowski, prezes Niebieskich.

Jan Woś – były piłkarz Ruchu – trafił na Cichą przed sezonem 2021/22 jako II trener wraz z Jarosławem Skrobaczem. Od 6 listopada prowadził zespół samodzielnie. Drużyna pod jego wodzą zdobyła 5 punktów w 6 meczach, notując 5 remisów oraz 1 porażkę. Umowa Wosia została rozwiązana za porozumieniem stron.

Otrzymując w listopadzie szansę objęcia zespołu miałem świadomość, że po zakończeniu rundy jesiennej nadejdzie czas rozliczeń. W piłce granica między sukcesem a niepowodzeniem bywa bardzo cienka. Przekonaliśmy się o tym w kilku meczach, w których niewiele brakło do upragnionego zwycięstwa i tego, by sytuacja w tabeli oraz odbiór mojej pracy były nieco lepsze. Dziękuję Klubowi, współpracownikom i kibicom za wspólne 2,5 roku. Życzę Ruchowi powodzenia w walce o utrzymanie w Ekstraklasie – mówi Woś.

Nowym trenerem Niebieskich został Janusz Niedźwiedź. 41-letni szkoleniowiec ostatnio pracował w Widzewie Łódź, z którym awansował do PKO BP Ekstraklasy, a jako beniaminek uplasował się w niej na 12. miejscu. Z Widzewem rozstał się we wrześniu br. Wcześniej trener Niedźwiedź awansował do drugiej ligi ze Stalą Rzeszów (2019) oraz z Górnikiem Polkowice do Fortuna 1 Ligi (2021). Ponadto prowadził też Podhale Nowy Targ, Radomiaka i dwukrotnie Jarotę Jarocin. Niedźwiedź związał się z Ruchem kontraktem do 30 czerwca 2025 roku.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami