Drugie pożegnanie Latala z Gliwicami. Następcą Wdowczyk?

(foto: Piast Gliwice) (foto: Piast Gliwice)

Piast Gliwice rozwiązał umowę z czeskim szkoleniowcem Radoslavem Latalem. "Wróble" ćwierkają, iż od piątku na trenerskiej ławce w Gliwicach zasiądzie Dariusz Wdowczyk.

Dla 47-letniego Latala była to już druga przygoda z klubem z ulicy Okrzei. Tym razem Czech był trenerem gliwickiego zespołu od 1 września ubiegłego roku. Władze Piasta rozwiązały także umowy z II trenerem Bogdanem Wilkiem oraz Ladislavem Maierem.

- Trenerom dziękujemy za pracę wykonaną na rzecz Piasta i przede wszystkim osiągnięcie z drużyną najlepszego wyniku w historii klubu. Życzymy sukcesów w dalszej pracy zawodowej - powiedział Marek Kwiatek, prezes Piasta.

Nieoficjalnie wiadomo, iż jego miejsce od piątku (3 marca) zajmie Dariusz Wdowczyk, który od kilku dni prowadzi negocjacje w sprawie swojej umowy i oficjalnie jako trener ma zostać zaprezentowany na piątkowej konferencji, a w sobotę poprowadzić z ławki gliwiczan w meczu z krakowską Wisłą. Poprzednio Wdowczyk był szkoleniowce właśnie klubu spod Wawelu, z którego odszedł na początku listopada 2016, z powodu zaległości finansowych w stosunku do jego osoby.

źródło: inf. własna / Piast Gliwice.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami