Wrocławska kanonada Piasta

(foto: Piast Gliwice) (foto: Piast Gliwice)

Piast Gliwice w bardzo ważnym meczu dla układu dolnych rejonów tabeli - pokonał Śląska we Wrocławiu. W spotkaniu padło aż siedem goli, a hattrickiem "popisał" się Hiszpan Gerard Badia!

Absolutnym bohaterem "Piastunek" został oczywiście Badia, który już w 7,. minucie wyprowadził podopiecznych Dariusza Wdowczyka na prowadzenie, po precyzyjnym strzale z dystansu, tuż przy słupku bramki Lubosza Kamenara. Po przerwie mieliśmy "szalone" 11. minut, w trakcie których padły aż cztery gole. Co więcej między 56., a 58. minutą gry piłkarze trzykrotnie pokonywali bramkarzy rywali.

Wynik na 2:0 tuż po przerwie poprawił Urosz Korun. W 56. minucie pięknym uderzeniem w okienko z rzutu wolnego popisał się Aleksandar Kovacević, ale już po minucie po raz drugi odpowiedział Badia i było 3:1 dla Piasta. Śląsk jednak nie złożył broni i po kolejnych 60. sekundach było już tylko 2:3 po trafieniu Roberta Picha.

Hattrick Badii stał się faktem w 71. minucie, gdy Hiszpan lewą nogą po rękach Kamenara ulokował futbolówkę w sieci. Cztery minuty przed końcem ładną główką Pich po raz drugi pokonał Jakuba Szmatułę, ale nie wystarczyło to drużynie Jana Urbana nawet do remisu.

Atrakcyjne widowisko we Wrocławiu popsuła tylko niepotrzebna bójka piłkarzy po końcowym gwizdku Szymona Marciniaka, w efekcie czego czerwone kartki zobaczyli Łukasz Madej ze Śląska i Hebert z Piasta. Dzięki wygranej Piastunki opuściły strefę spadkową, przeskakując w tabeli Ruch Chorzów i jednocześnie zbliżając się na zaledwie jeden punkt do swojego piątkowego rywala z Wrocławia. To dopiero druga, wyjazdowa wiktoria gliwiczan w całym sezonie.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 3:4 (0:1)
(Aleksandar Kovačević 56, Robert Pich 58, 86 - Gerard Badía 7, 57, 71, Urosz Korun 47)
Śląsk: Kamenár - Dankowski, Celeban, Pawelec, Lewandowski - Román, Kovačević (76 Stjepanović), Madej, Morioka, Pich - Zwoliński (72 Biliński).
Piast: Szmatuła - Szeliga, Korun, Pietrowski, Hebert, Mraz (42 Mójta) - Bukata (66 Masłowski), Vranjesz, Żivec (66 Jankowski), Badia - Papadopulos.
żółte kartki: Pawelec, Morioka - Badía, Pietrowski.  czerwone kartki: Łukasz Madej (po meczu, Śląsk) - Hebert (po meczu, Piast).
sędziował: Szymon Marciniak (Płock).  widzów: 6262.

źródło: inf. własna /