Piast już za burtą Ligi Europy

Zgodnie z przewidywaniami, Piast Gliwice w rewanżu w Göteborgu nie zdołał odrobić strat i został wyeliminowany już w II rundzie Ligi Europy.

Po porażce 0:3 w Gliwicach, Piast w Szwecji tylko bezbramkowo zremisował  i tym samym zakończył swoja krótką przygodę z europejskimi pucharami. W całym spotkaniu przeważali gospodarze, którzy nawet trafili w I połowie do siatki za sprawą Tobiasa Hysena, ale na szczęście grecki arbiter odgwizdał spalonego.

Goście z Gliwic mieli tylko dwie klarowne sytuacje na gola, po jednej w każdej części gry. Najpierw po dośrodkowaniu z wolnego Gerarda Badii, główkował Marcin Flis, ale jego strzał obronił John Alvbage. W drugiej połowie po szybkim kontrataku Badii, płasko uderzył Maciej Jankowski, ale i tym razem lepszy był golkiper IFK.

Wicemistrzowie Polski kończą tym samym swój pucharowy udział nawet bez strzelonej bramki. Ich rywal - IFK Göteborg w III rundzie LE zagra teraz z fińskim HJK Helsinki

IFK Göteborg - Piast Gliwice 0:0

IFK Göteborg: John Alvbage - Emil Salomonsson, Mattias Bjarsmyr, Thomas Rogne, Haitam Aleesami - Martin Smedberg-Dalence, Mads Albaek (69 Sebastian Eriksson), Tom Pettersson, Soren Rieks (63 Jakob Ankersen) - Tobias Hysen (79 Victor Skold), Gustav Engvall.

Piast Gliwice: Dobrivoj Rusov - Tomasz Mokwa, Uros Korun, Aleksandar Sedlar, Marcin Flis (69  Bartosz Szeliga) - Mateusz Mak, Martin Bukata, Gerard Badia,  Michał Masłowski (73  Radosław Murawski), Paweł Moskwik - Maciej Jankowski (81 Josip Barisić).

żółte kartki: Bukata, Badia.

sędziował: Giorgos Kominis (Grecja).

widzów: 7276.

źródło: inf. własna / 90minut