Monitoring zawodników w GKS-ie Tychy

Monitoring zawodników w GKS-ie Tychy

GKS Tychy wprowadza elektroniczny system ProTrainUp, który pozwala sprawdzać postęp każdego młodego piłkarza w klubie. W całej Europie z takiego rozwiązania korzysta już 15 000 zawodników i rodziców, 3000 trenerów oraz 80 klubów i akademii.

- To system w którym trenerzy mają obowiązek zapisywania wszystkich informacji na temat szkolenia danych drużyn. Będą tam wyszczególnione treningi, pojedyncze ćwiczenia oraz obciążenia. Ponadto dokładny monitoring zawodnika, wszystkie jego parametry, to pozwoli na pełną kontrolę pracy z takim piłkarzem - mówi Piotr Mrozek, koordynator grup młodzieżowych GKS Tychy.

- Chcemy na bieżąco monitorować postępy naszych zawodników. Dostęp do systemu będzie miał sztab szkoleniowy pierwszego zespołu oraz cała sekcja piłki nożnej. To nie tylko ułatwi komunikację, ale pozwoli także zebrać najważniejsze informacje w jednym miejscu. Jesteśmy klubem, który nie boi się stawiać na młodych piłkarzy. Podpisanie umowy z ProTrainUp, to kolejny duży krok w kierunku rozwoju grup młodzieżowych GKS Tychy- podkreśla Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

System wprowadzony w grupach młodzieżowych GKS Tychy jest podobny do tego, jaki funkcjonuje w szkołach. Elektroniczny system monitorowania zawodników pozwala śledzić na bieżąco poczynania zawodników zarówno trenerom jak i rodzicom.

- Rodzice będą mieć wiedzę i informację na temat postępów syna i tego, co w danym tygodniu wykonuje na treningu. To także poprawi przepływ informacji pomiędzy klubem, a rodzicami - dodaje Piotr Mrozek.

System ułatwi także obieg dokumentów czy pozwoli dobrać odpowiednią taktykę. Trenerzy mogą skorzystać także  z gotowych ćwiczeń, zaplanować treningi oraz dokładnie przeanalizować sylwetkę każdego zawodnika.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami