Premierowe zwycięstwo Piasta w europejskich pucharach

W meczu drugiej fazy eliminacji do Ligi Europy Piast Gliwice pokonał przed własną publicznością Ryge FC 3:2. Dwie bramki w tym spotkaniu strzelił Jorge Felix.

Piast kontrolował grę od początku spotkania. Podopiecznym trenera Waldemara Fornalika brakowało jednak konkretów. Niestety w 22. minucie fatalny błąd popełnił Marcin Pietrowski i chwilę później goście cieszyli się z bramki.

Piast ożywił się po wejściu na boisko Martina Konczkowskiego. Zaledwie pięć minut później Konczkowski asystował przy trafieniu Jakuba Czerwińskiego. Kolejne minuty to stopniowa dominacja „Niebiesko-Czerwonych”. W 82 minucie kolejne trafienie w tym sezonie zanotował Jorge Felix. Nie trzeba było długo czekać, a po pięknej akcji kombinacyjnej Hiszpan wpisał się na listę strzelców po raz drugi.

Końcówka meczu nie należała jednak do mistrzów Polski. Minutę później samobójczą bramkę strzelił Uros Korun.

Następnym rywale gliwickiej drużyny będzie Śląsk Wrocław. Rewanż z Rygą FC odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Piast Gliwice - Riga FC 3:2 (0:1)
0:1 - Debelko, 22 min.
1:1 - Czerwiński, 67 min.
2:1 - Jorge Felix, 82 min.
3:1 - Jorge Felix, 85 min.
3:2 - Korun 86 min. (samobójczy)

Piast: Plach - Pietrowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskov - Hateley, Dziczek - Badia (62. Konczkowski), Valencia (74. Sokołowski), Jorge Felix - Parzyszek (87. Steczyk).

Riga FC: Ozols - Stuglis, Valerianos, Panić, Rugins - Szarpar, Laizans, Sarić - Brisola (42. Visnakovs), Debelko (84. Biliński), Rakels (80. Bopesu).