Waldemar Fornalik po raz trzeci wygrał plebiscyt tygodnika "Piłka nożna" na trenera roku

FOTO: Dariusz Grabiński FOTO: Dariusz Grabiński

Waldemar Fornalik triumfował w kategorii "Trener roku 2019" w plebiscycie tygodnika "Piłka nożna". Szkoleniowiec Piasta Gliwice odebrał statuetkę podczas uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie.

Dla trenera Fornalika to trzecia nagroda "Trenera roku" w dorocznym plebiscycie "Piłki nożnej". Wcześniej szkoleniowiec aktualnych mistrzów Polski wygrywał go w 2009 oraz 2012 roku, kiedy pracował w Ruchu Chorzów. Oprócz Fornalika, w trójce nominowanych do nagrody za ubiegły rok, znaleźli się jeszcze: Jerzy Brzęczek (reprezentacja Polski) oraz Czesław Michniewicz (reprezentacja Polski U-21).

Nie było to jedyne wyróżnienie dla przedstawiciela gliwickiego klubu podczas niedzielnej gali. Nagroda w kategorii "Obcokrajowiec roku" trafiła w ręce Jorge Felixa. Hiszpan to najlepszy strzelec Piasta w aktualnych rozgrywkach PKO Ekstraklasy, w których zdobył dziesięć bramek. W ciągu minionych dwunastu miesięcy do siatki trafiał on aż 18 razy (15 goli w lidze, trzy w europejskich pucharach). Oprócz zawodnika Piasta Gliwice, w trójce nominowanych znaleźli się jeszcze: Igor Angulo (Górnik Zabrze) oraz Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok).

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami