Górnik Zabrze przygotował specjalną kolekcję gadżetów z okazji 50. rocznicy gry w finale PZP

Górnik Zabrze przygotował specjalną kolekcję gadżetów z okazji 50. rocznicy gry w finale PZP

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się kolekcja pamiątek przygotowanych przez Górnika Zabrze z okazji 50-lecia udziału zespołu z Zabrza w finale rozgrywek Pucharu Zdobywców Pucharów. Limitowanych 100 sztuk koszulek retro zostało sprzedanych w ciągu kilkunastu godzin!

Miał być towarzyski mecz międzynarodowy, zlot wielkich gwiazd Górnika ze wszystkich dekad, miała być wspólna zabawa i celebrowanie największego sukcesu w historii polskiej klubowej piłki nożnej. Te plany z wiadomych przyczyn działacze Górnika musieli przełożyć na późniejszy termin. Zgodnie z planem wystartowała jednak sprzedaż kolekcji limitowanej gadżetów dedykowanych finałowi, który odbył się 29 kwietnia 1970 roku, a rywalem zabrzan był Manchester City.

Największym zainteresowaniem ze strony kibiców cieszy się koszulka retro. To właśnie sympatycy Górnika, bardzo licznie uczestnicząc w głosowaniu, wybrali model – czerwony trykot z półfinałowego barażu z AS Roma w Strasburgu. Koszulka sprzedawana jest (a raczej była) w dwóch wersjach: standardowej oraz VIP (limitowanej). Niezależnie od wariantu koszulki są bardzo starannie wykonane, gustownie zapakowane, a w oczy rzuca się dbałość o każdy, nawet najmniejszy detal. Co rozróżnia obie koszulki? W przypadku opcji limitowanej (100 sztuk) koszulka posiada na plecach nadruk z nazwiskiem i numerem Stanisława Oślizły. Inna jest również specjalna wszywka w przedniej części koszulki – posiada on autograf kapitana wszech czasów. Dodatkowo do koszulki w wersji VIP dodawany jest specjalny proporczyk. Obecnie dostępne są już tylko koszulki standardowe, bowiem limitowane szybko znalazły nabywców. Nie oznacza to jednak, że koszulka nie będzie już do nabycia. Koszulki mogą trafiać jeszcze do sprzedaży, w przypadku kiedy zamówienia będą nieopłacone, lub podczas ewentualnych zwrotów lub anulowaniu zamówień.

Ponadto w ramach jubileuszowej kolekcji dostępne są bardzo efektowne szaliki, kolekcjonerskie wpinki, szklanki i kufle do piwa, czy proporczyki, a wkrótce zestaw zostanie uzupełniony o specjalne okazjonalne monety.

Źródło: gornikzabrze.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami