O tym czy zagrają w tym sezonie zadecydują do 11 maja

O tym czy zagrają w tym sezonie zadecydują do 11 maja

Najpóźniej do 11 maja zapadnie ostateczna decyzja dotycząca kontynuacji lub przerwania rozgrywek piłkarskich sezonu 2019/2020 w III i niższych ligach. Do takiej konkluzji doszli uczestnicy narady z zarządem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W środę (15 kwietnia) odbyła się wideokonferencja, w której udział wzięli prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej oraz prezes PZPN Zbigniew Boniek. Obrady miały charakter konsultacyjny. Omawiano między innymi aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju i jej wpływ na rozgrywki piłkarskie prowadzone przez wojewódzkie związki, zwłaszcza seniorskie III ligi i klasy niższe, a także rozgrywki kobiece i młodzieżowe oraz mecze Pucharu Polski.

Po konsultacjach z klubami postanowiono, że decyzja o sposobie kontynuowania lub zakończenia obecnego sezonu, zostanie podjęta najpóźniej do 11 maja 2020. Po tym terminie określone zostaną szczegółowe rozwiązania dotyczące rundy wiosennej sezonu 2019/2020 roku.

Zgodnie zdecydowano, że wypracowane stanowisko będzie wspólne dla wszystkich wojewódzkich związków piłki nożnej. Podjęte ustalenia zostaną rekomendowane do zatwierdzenia zarządowi PZPN.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami