Dynamo Mińsk rywalem Piasta Gliwice w pierwszej rundzie eliminacyjnej do Ligi Europy

FOTO: Dariusz Grabiński FOTO: Dariusz Grabiński

Piast Gliwice poznał rywala w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy. Drużyna trenera Waldemara Fornalika zmierzy się z Dynamo Mińsk. Spotkanie odbędzie się 27 sierpnia na Białorusi.

O losach awansu do kolejnej fazy decydować będzie wynik jednego meczu, który decyzją UEFA odbędzie się bez udziału publiczności.

Dynamo Mińsk to siedmiokrotny mistrz Białorusi oraz trzykrotny zdobywca krajowego pucharu. Przypominamy, że na Białorusi sezon kończy się zimą, dlatego eliminacyjny rywal Piasta znajduje się w środku ligowych zmagań swojej ligi. Aktualnie zespół Dynama ma na swoim koncie 20 rozegranych spotkań i 30 zdobytych punktów, co pozwala im na zajmowanie ósmego miejsca. Podopieczni Leonida Kuchuka rozegrali jeden mecz mniej a dotychczas po swojej stronie zapisali dziewięć zwycięstw, trzy remisy oraz osiem porażek.

Piast przystępował do losowania jako drużyna nierozstawiona. Gliwiczanie znaleźli się w szóstej grupie, w której mogli trafić na jednego z dwóch zespołów właśnie z Białorusi lub na łotewską drużynę FK Ventspils.

Z powodu niepewnej oraz dynamicznej sytuacji wywołanej przez pandemię Covid-19 decyzją UEFA mecze eliminacyjne odbywać się będą bez udziału publiczności.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami