Piast Gliwice przegrał w Kopenhadze i pożegnał się z Ligą Europy

Na trzeciej rundzie kwalifikacji zakończyli swój start w rozgrywkach Ligi Europy piłkarze Piasta Gliwice. Ich marsz do fazy grupowej przerwał duński FC Kopenhaga, który pokonał gliwiczan 3:0.

Faworytami byli gospodarze. Piast miał zagrać defensywnie i szukać swoich szans w kontrach. Skuteczna obrona ekipy z Gliwice przetrwała do 14. minuty. W ofensywnej akcji pokazał się Hiszpan Pep Biel, który miał sporo miejsca i czasu w polu karnym Piasta, by precyzyjnie pokierować uderzenie na bramkę. Kamilowi Wilczkowi bardzo zależało, by zapisać się w protokole meczowym dopadł piłkę zmierzającą do siatki wślizgiem i to Polakowi zapisano to trafienie.

Po godzinie gry Duńczycy prowadzili 2:0, choć trafienie Winda pozostawiło po sobie kontrowersje. Podający do strzelca gola Kamil Wilczek przy opanowywaniu piłki pomógł sobie ręką, co umknęło uwadze arbitra tego spotkania.

Pełniący obowiązki pierwszego trenera Piasta Tomasz Fornalik zwiększył siłę ataku, posyłając w bój Michała Żyrę. Ten niedługo po wejściu był bliski strzelenia gola, ale ze swoich zadań doskonale wywiązał się golkiper gospodarzy. Gliwiczanie w końcowej fazie meczu zepchnęli podopiecznych Staale Solbakkena do głębokiej defensywy, a drugi raz w tym spotkaniu Piotr Parzyszek trafił w słupek.

Duńczycy dobili Piasta w ostatniej akcji meczu. Pep Biel zdołał pokonać Frantiska Placha po otrzymaniu podania od Zeci i ustalił wynik rywalizacji

FC Kopenhaga - Piast Gliwice 3:0 (1:0)
1:0 - Wilczek, 14 min.
2:0 - Wind, 60 min.
3:0 - Pep Biel, 90+5 min.
FC Kopenhaga: Johansson - Varela, Nelsson, Sigurdsoson (68. Ikonomou), Bengtsson - Falk (53. Mudrazija), Zeca - Pep Biel, Fischer (75. Stage) - Wind, Wilczek.
Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Huk, Kirkeskov, Holubek - Jodłowiec, Sokołowski (62. Żyro), Lipski (83. Milewski) - Vida, Parzyszek (89. Steczyk).