Zimowe okienko transferowe - sezon 2020/21, Ex, I, II, III i IV liga [AKTUALIZACJA na 6.03]

Zimowe okienko transferowe - sezon 2020/21, Ex, I, II, III i IV liga [AKTUALIZACJA na 6.03]

Rozpoczął się rok 2021, więc tradycyjnie zapraszamy śląskich kibiców do śledzenia na bieżąco tego, co dzieje się w klubach z naszego regionu w  zestawieniu transferów od Ekstraklasy aż po IV ligę!

W zestawieniu poniżej przedstawiamy zarówno już dokonane transfery lub potwierdzone odejścia oraz plotki i pogłoski transferowe! Wszystkie ruchy będziemy aktualizować na bieżąco.

Legenda: B - bramkarz, O - obrońca, P - pomocnik, N - napastnik, ? - plotki, pogłoski.

PKO BP Ekstraklasa:

Górnik Zabrze:
Przybyli: Richmond Boakye (N - Crvena Zvezda Belgrad), Bartłomiej Eizenchart (P - powrót z GKS Bełchatów), Jakub Grzesiak (B - rezerwy).
Odeszli: Filip Bainović (P - Radnik Surdulica)Wojciech Hajda (P - Sandecja Nowy Sącz ), Adam Ryczkowski (N - Chojniczanka Chojnice), Łukasz Wolsztyński (P - Arka Gdynia ?)

Piast Gliwice:
Przybyli: Maksym Gendera (rezerwy), Mateusz Winciersz (P - Ruch Chorzów), Michał Zachciał (P - rezerwy)
Odeszli: Mikkel Kirkeskov (O - KSV Holstein von Kiel), Patryk Królczyk (B - GKS Katowice)

Podbeskidzie B-B:
Przybyli: Jakub Hora (N - FK Riga), Rafał Janicki (O - Wisła Kraków),, Petar Mamić (O - Raków Częstochowa), David Niepsuj (O - Wisła Kraków), Marco Tulio (O - Mlada Boleslav) Krystian Wieczorek (rezerwy), Peter Wilson (Sheriff Tiraspol).
Odeszli: Michał Batelt (O - MKS Kluczbork), Rafał Figiel (P - GKS Katowice), Kacper Gach (O - Widzew Łódź), Bartosz Jaroch (O - Resovia Rzeszów), Aleksander Komor (O - GKS 1962 Jastrzębie), Filip Laskowski (P - GKS Bełchatów), Ivan Martin (N - Real Linense),  Szymon Mroczko (O - Sokół Ostróda), Tomasz Nowak (P - Rekord B-B), Konrad Sieracki (P - wypożyczenie do GKS Jastrzębie).

Raków Częstochowa:
Przybyli: Jakub Arak (N - Lechia Gdańsk), Zoran Arsenić (O - HNK Rijeka), Wiktor Długosz (P - Korona Kielce), Dominik Holec (AC Sparta Praga), Jarosław Jach (O - Fortuna Sittard), Iwo Kaczmarski (P - Korona Kielce), Jakub Mądrzyk (rezerwy), Mateusz Wdowiak (P - Cracovia),.
Odeszli: Mateusz Kaczmarek (P - Miedź Legnica), Oskar Krzyżak (O - Bytovia Bytów ) Petar Mamić (O - Podbeskidzie Bielsko-Biała), Jakub Szumski (B - BB Erzurumspor Kulubu), Kacper Trelowski (B - Sokół Ostróda), Maciej Wilusz (O - Śląsk Wrocław), Oskar Zawada (N - Jeju United).


Fortuna I liga:

GKS 1962 Jastrzębie:
Przybyli: Aleksander Komor (O - Podbeskidzie Bielsko-B.) Jakub Niewiadomski (O - Lech Poznań), Mikołaj Reclaf (B - Sportis Łochowo), Konrad Sieracki (P - wypożyczenie z Podbeskidzia B-B).
Odeszli: Wojciech Łaski (P - Pniówek Pawłowice), Michał Mydlarz (P - ŁKS Łagów), Leonid Otczenaszenko (B - GKS Bełchatów) Michał Rutkowski (O - Garbarnia Kraków), Dominik Sokół (P - Radomiak Radom ?).

GKS Tychy:
Przybyli: Natan Dzięgielewski (rezerwy), Kamil Kargulewicz (P - Siarka Tarnobrzeg), Maciej Mańka (O - powrót po kontuzji), Dorian Orliński (rezerwy) , Miłosz Pawlusiński (rezerwy), Artur Sip (rezerwy), Oliver Nowak (rezerwy), Bartosz Zarębski (rezerwy), Wiktor Żytek (P - Puszcza Niepołomice). 
Odeszli: Jan Biegański (P - Lechia Gdańsk).

Zagłębie Sosnowiec:
Przybyli: Maciej Ambrosiewicz (P - Wisła Płock), Szymon Frankowski (B - GKS Katowice), Michał Góral (N - powrót po kontuzji), Mateusz Machała (O - RKS Grodziec (Będzin), Michał Masłowski (P - brak klubu, ostatnio HNK Gorica), Patrik Misak (P - Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Szymon Sobczak (N - Jagiellonia Białystok).
Odeszli: Kamil Antonik (P - Resovia Rzeszów)Markas Beneta (O - Suduva Marijampole), Kacper Chorążka (B - Omonia Lefkossias), Mateusz Grudziński (P - Znicz Pruszków), Michał Kieca (P - Bytovia Bytów), Patryk Mularczyk (P - Wigry Suwałki), Olaf Nowak (N - Chojniczanka), Jakub Sangowski (P - Cagliari Calcio Primavera).


II liga:

GKS Katowice:
Przybyli: Rafał Figiel (P - Podbeskidzie Bielsko-Biała), Patryk Królczyk (B - Piast Gliwice), Patryk Kukulski (Concordia Piotrków Tryb.).
Odeszli: Radek Dejmek (O - ? )Szymon Frankowski (B - Zagłębie Sosnowiec), Maciej Stefanowicz (P - Unia Janikowo).

Skra Częstochowa:
Przybyli: Lucjan Klisiewicz (N - Puszcza Niepołomice)Maksim Kwiencer (O - RKS Radomsko), Titas Milasus (P - Wisła Płock), Hubert Sadowski (O - Stomil Olsztyn), Dominik Smykowski (P - Warta Poznań).
Odeszli:  Mateusz Pasiuk (P - Victoria Częstochowa), Lucjan Zieliński (P - MKS Kluczbork).


III liga, grupa III:

LKS Goczałkowice-Zdrój:
Przybyli: Szymon Gemborys (Unia Kosztowy), Dawid Fusek (rezerwy), Marcin Bęben (z Pasjonata Dankowice, wypożyczony do Drzewiarza Jasienica)
Odeszli:

Górnik II Zabrze:
Przybyli: Arsen Horsu (Cosmos Nowotaniec), Mateusz Wystop (Stadion Śląski Chorzów), Michał Koc (Porawie Większyce)
Odeszli: Wojciech Kobylarczyk (Podhale Nowy Targ), Filip Kotalczyk (Drama Zbrosławice), Marko Zawada (P - Olimpia Grudziądz), Karol Jaksik (Drama Zbrosławice), 

Gwarek Tarnowskie Góry:
Przybyli: Robert Chwastek (Polonia Bytom), Kacper Czajkowski (Polonia Bytom), Tomasz Pośpiech (Polonia Bytom).
Odeszli: Kamil Bętkowski (Polonia Bytom), Jakub Jaszko (MKS Zaborze Zabrze), Paweł Kulisz (powrót do UKS Ruch Chorzów), Łukasz Stosiek (Stal Zabrze),  Sebastian Pączko (Polonia Bytom), Adrian Pytlik (wypożyczenie do ROW 1964 Rybnik), Jakub Tobor (Stadion Śląski Chorzów).

Pniówek Pawłowice:
Przybyli: Dawid Celmer ? (Odra Lubiąż), Wojciech Łaski (P - GKS Jastrzębie), Marcin Siciński (rezerwy), Kamil Spratek (ROW 1964 Rybnik), Bartosz Szary ? ( Akademia ROW Rybnik), Kamil Turoń (Kuźnia Ustroń), Dawid Wiciński (Stadion Śląski Chorzów), Jakub Wróbel (GKS Jastrzębie) Bartosz Żyła (Zagłębie Lubin CLJ).,
Odeszli: Rafał Adamek (Pogoń Siedlce), Rafał Baron (zawiesił karierę), Krzysztof Bodziony (Drama Zbrosławice), Przemysław Pastuszak (powrót do GKS Jastrzębie), Bartosz Semeniuk (LKS Decor Bełk), Damian Zajączkowski (MRKS Czechowice-Dziedice) 

Polonia Bytom:
Przybyli: Kamil Bętkowski (Gwarek Tarnowskie Góry), Damian Celuch (Stal Brzeg),  Leon Fulianty ? (Sarmacja Będzin), Szymon Gemborys ? (Unia Kosztowy), Szymon Gniełka (Unia Oświęcim), Kordian Górka (bez klubu), Michał Rakowiecki ? (P - Piast Gliwice), Sebastian Pączko (Gwarek Tarnowskie Góry), Michał Płonka (Stal Stalowa Wola), Miłosz Pryga ? (juniorzy).
Odeszli: Dominik Brzozowski (B - KKS Kalisz ?), Robert Chwastek  (Gwarek Tarnowskie Góry), Kacper Czajkowski (Gwarek TG ), Dawid Gargasz (Szczakowianka Jaworzno), Tomasz Pośpiech (Gwarek Tarnowskie Góry), Adam Żak (Odra Opole).

Rekord Bielsko-Biała:
Przybyli: Szymon Byrtek (GKS Radziechowy-Wieprz), Maciej Felsch ? (LKS Czaniec), Maciej Marek ? (LKS Czaniec), Tomasz Nowak (P - Podbeskidzie B-B), Mateusz Tomko (MKRS Czechowice - Dz.), Krzysztof Żerdka (MRKS Czechowice-Dziedzice, powrót z wypożyczenia).
Odeszli: Bartosz Guzdek (N - Widzew Łódź ?), Bartosz Kucharski (MKS Myszków), Marcin Mączka (MKS Myszków), Piotr Wyroba (Ruch Chorzów),  Szymon Szymański (P - Resovia Rzeszów ?).

ROW 1964 Rybnik:
Przybyli: Adrian Pytlik (Gwarek TG), Cezary Stolz (Chemik Police), Mateusz Tomaszewski (O - Chojniczanka), Dawid Wrzosek (powrót z Odry Centrum Wodzisław)
Odeszli: Szymon Jary (Odra Wodzisław), Marek Krotofil (?), Dawid Niedźwiecki (Legia II Warszawa), Piotr Pacholski (?), Wiktor Piejak (Wieczysta Kraków), Kewin Paszek (?) Bartłomiej Polok (?), Kamil Spratek (Pniówek Pawłowice), Marcel Vasil (Termalika Nieciecza), Marcin Wodecki (Odra Wodzisław)

Ruch Chorzów:
Przybyli: Michał Biskup (bez klubiu), Jakub Grzywaczewski (Cracovia Kraków), Michał Maj ? (Stal Brzeg), Tomasz Mamis (Polonia Nysa), Bartosz Olszewski ? (Skra Częstochowa), Michał Stryczula ? (Podhale Nowy Targ), Michał Szromek ? (Ruch Radzionków), Piotr Wyroba (Rekord B-B). 
Odeszli: Wiktor Gasztyk (B - Ślęza Wrocław), Mateusz Duchowski (P - Gwarek Tarnowskie Góry ?, KKS Kalisz ?), Kamil Lech (GKS Bełchatów ?), Mateusz Winciersz (P - Piast Gliwice).

IV liga śląska:

AKS Mikołów:
Przybyli: Jan Januszek (Sarmacja Będzin), Michał Staszowski (Ruch Radzionków).
Odeszli: Kevin Rocki (Ruch Radzionków), Paweł Starzyński (Szombierki Bytom), Dawid Mazurek (MLKS Woźniki).

Decor Bełk:
Przybyli: Bartosz Semeniuk (Pniówek Pawłowice), Bartosz Szary (ROW 1964 Rybnik), Marcel Peda (Górnik Zabrze)
Odeszli: Patryk Lach (Znicz Kłobuck), Kamil Maj (studia), Jacek Drapacz i Rafał Warzecha (do drużyny rezerw).

Odra Wodzisław:
Przybyli: Michał Antkowiak (Lincoln United FC), Szymon Jary (ROW Rybnik), Marcin Wodecki (ROW Rybnik), Mateusz Łuczak (SMS Łódź), Michał Wiśniewski (Jeziorek Iława), Daniel Podbioł (MKP Odra Centrum Wodzisław).
Odeszli: Emmanuel Sarki (MKS Myszków), Koba Szalamberidze (?), Niko Abuladze (wyjazd do Hiszpanii), Patryk Riabowski (Almagro CF), Szymon Szydłowski (Rymer Rybnik), Piotr Górnicki (Polonia Marklowice).

Rozwój Katowice:
Przybyli: 
Odeszli: Kajetan Kunka (O - GKS Bełchatów ?)

Ruch Radzionków:
Przybyli: Kevin Rocki (AKS Mikołów)
Odeszli: Michał Szromek (Ruch Chorzów ?) , Dawid Stambuła (Przemsza Siewierz), Rafał Boryczka (Odra Miasteczko Śląskie)

Śląsk Świętochłowice:
Przybyli: Łukasz Krzywda (Urania Ruda Śląska), Jakub Joszko (MKS Zaborze), Dominik Kwas (wolny zawodnik).
Odeszli: Mateusz Gajda (Hutnik Kraków) , Bartosz Stachoń (Podlesianka Katowice), Artur Terbalyan (Polonia Łaziska Górne).

Unia Książenice:
Przybyli: Wiktor Skowronek (ROW Rybnik – z drużyny juniorów), Łukasz Leszczyński (wolny zawodnik).
Odeszli: Mateusz Morawa (Rymer Rybnik).

Drama Zbrosławice:
Przyszli: Krzysztof Bodziony (Pniówek Pawłowice), Karol Jaksik (Górnik II Zabrze), Filip Kotalczyk (Górnik II Zabrze)
Odeszli: Rafał Kucza (ŁTS Łabędy), Michał Wroński (Przyszłość Ciochowice), Adrian Bury (KS Chełmek)

Unia Turza
Przybyli: Paweł Mitko (Start Mszana), Michał Rycka (Naprzód Borucin), Kacper Sternik, Mateusz Wuwer, Aleksander Barteczko i Szymon Kalisz (wszyscy MKP Odra Centrum Wodzisław), Adam Witoszek (MKS 32 Radziejów).
Odeszli: Ilias El Bouh (Stal Stalowa Wola), Szymon Kunina (zginął w wypadku), Stanislav Shtanenko (powrót na Ukrainę), Kacper Krupiński, Jakub Malinowski i Krystian Imiela (studia), Marek Gładkowski (kontuzja), Dawid Skrzyszowski i Dominik Zganiacz (zakończyli grę), Rafał Ganita (nie wznowił treningów).

Szombierki Bytom:
Przybyli: Mateusz Harkawy (Gwarek Ornontowice), Adrian Dorosławski (Porawa Większyce), Denis Oracz (Piast II Gliwice), Stanisław Krawiec (Górnik Zabrze), Fabian Bulek (Olimpia Boruszowice)
Odeszli: Filip Maziarz (?), Mateusz Nowara (?), Kacper Mańko (?), Bruno Łoziński (?), Arkadiusz Latka (Gwarek Ornontowice), Marek Szubert (Odra Miasteczko Śląskie)

Gwarek Ornontowice:
Przybyli: Arkadiusz Łatka (Szombierki Bytom), Wiktor Cioch (Ruch Chorzów), Mateusz Raczyński (Przyszłość Ciochowice).
Odeszli: Bartosz Gałązkiewicz (RKS Grodziec), Mateusz Harkawy (Szombierki Bytom).

Polonia Łaziska Górne:
Przybyli: Artur Terbalyan (Śląsk Świętochłowice), Mateusz Nowara (Szombierki Bytom), Tomasz Frey (MKS Zaborze), Mikołaj Polczyk (ROW 1964 Rybnik).
Odeszli: Klaudiusz Sommer (Podbeskidzie Bielsko Biała), Patryk Linek (szuka klubu), Mateusz Grogor (Orzeł Mokre).

Unia Kosztowy:

źródło: inf. własna / strony klubowe / 90minut.pl / transfermarkt.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami