• Napisane przez  Dominik Żymła
  • Wydrukuj
  • Email
Radość piłkarzy lidera - Górnika 09 Mysłowice. Radość piłkarzy lidera - Górnika 09 Mysłowice.

Kolejne, wysokie zwycięstwo lidera z Mysłowic, a w derbach Katowic - lepsze Szopienice.

Co raz więcej osób związanych z katowicką klasą A (kibice, piłkarze, trenerzy, dziennikarze) uważa, że walka na jesień trwa już tylko o 2 miejsce, gdyż lider - Górnik 09 Mysłowice jest póki co poza zasięgiem wszystkich rywali. Mysłowicka "zero-dziewiątka" pokonuje kolejnych przeciwników w walce o awans. Ich przewaga po 6. kolejkach nad goniącymi rywalami - to już 6 punktów, a do tego aż 30 zdobytych bramek i tylko 6 straconych!

W sobotę mysłowicka "Kocina" rozegrała swój najsłabszy mecz w sezonie, pomimo tego pewnie i zasłużenie wygrała 5:2 z rezerwami AKS Mikołów.

Niespodziewanie to goście wyszli pierwsi na prowadzenie w 8. minucie spotkania, ale już 4 minuty później Marcin Golasz doprowadził do wyrównania. W 38. minucie lider klasyfikacji strzelców - Adrian Bogdański sprytnym uderzeniem na bramkę zaskoczył bramkarza z Mikołowa i gospodarze objęli prowadzenie.

W 65. minucie było już 3:1, gdy Bogdański mocno dograł piłkę w pole karne, a ta odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła do bramki gości. 10 minut później prowadzenie podwyższył Marcin Jaszczuk, a w 78. minucie rezerwy AKS-u dobił Kamil Utzmann. W doliczonym czasie gry, z rzutu wolnego w samego okienko trafił Paweł Wyrobek - czym zmniejszył rozmiary porażki.

Mysłowiczanie przez pełne 90 minut byli zespołem lepszym. Przyjezdni wszystkie okazje stworzyli po błędach piłkarzy z Grodu Mysława, którzy tym razem zagrali niepewnie, niedokładnie i popełniali wiele prostych błędów, jednak grali konsekwentnie i cierpliwie, co przyniosło kolejną, wysoką wygraną.  W ich poczynaniach widać było oszczędzanie sił na wtorkowy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski.

W pozostałych spotkaniach padały bardzo wysokie wyniki. Walczący o awans UKS Szopienice w derbach Katowic wygrał 4:1 z Kolejarzem 24 Katowice, a kolejny kandydat do awansu - Strażak Mikołów rozgromił 6:0 zespół Hetmana 22 Katowice. MK Górnik Katowice oraz Jastrząb Bielszowice przegrały swoje spotkania odpowiednio 0:2 oraz 0:1, czym zdecydowanie utrudniły sobie grę o awans.

8.      TP JASTRZĄB BIELSZOWICE 6       8       2       2       2       7:4

9.      KS GTV STADION ŚLĄSKI CHORZÓW   6       7       2       1       3       14:18

10.     GKS URANIA RUDA ŚLĄSKA  6       7       2       1       3       8:12

11.     AKS MIKOŁÓW             6       6       2       0       4       13:19

12.     UKS MK GÓRNIK KATOWICE  6       5       1       2       3       9:14

13.     MKS SIEMIANOWICZANKA    6       3       1       0       5       5:17

14.     KS HETMAN 22 KATOWICE   6       3       1       0       5       10:25

źródło: Dominik Żymła.