Marcin Malinowski został grającym trenerem Unii Turza

Marcin Malinowski został grającym trenerem Unii Turza

43-letni Marcin Malinowski został nowym trenerem występującej w grupie III ZINA klasy okręgowej Unii Turza. Zastąpił na tym stanowisku Jacka Gorczycę.

Umowa dotychczasowego szkoleniowca Unii wygasła 31 grudnia i za porozumieniem stron nie została przedłużona. Gorczyca objął Unię 18 maja 2018 roku podejmując się trudnego zadania utrzymania zespołu z Turzy w III lidze. Choć drużyna pod jego wodzą zdobyła w sześciu meczach 10 punktów i grała naprawdę dobrze, strat nie udało już się odrobić i po dwóch sezonach pożegnała się z trzecioligowym poziomem. Zadowoleni z pracy trenera i stylu gry prezentowanego przez prowadzony przez niego zespół, działacze Unii zdecydowali się przedłużyć współpracę z trenerem. Jesienią ubiegłego roku w klasie okręgowej Unia odniosła aż 13 zwycięstw, ale porażka w ostatnim meczu z głównym rywalem do awansu APN Odra Wodzisław sprawiła, że straciła pierwsze miejsce w tabeli okupowane od piątej kolejki rozgrywek.

Sympatykom futbolu na Górnym Śląsku postaci popularnego „Maliny” nie trzeba szerzej przedstawiać. Jako piłkarz aż 458 razy wybiegał na boiska polskiej ekstraklasy w barwach Odry Wodzisław (303 mecze) i Ruchu Chorzów (155 meczów), co daje mu na liście wszech czasów drugie miejsce za Łukaszem Surmą. Praca w Unii będzie dla niego debiutem w roli trenera na poziomie seniora, gdyż do tej pory trenował tylko młodzież w MKP Odra Centrum Wodzisław. Zresztą w tym wodzisławskim klubie „udzielał” się również jako zawodnik, będąc podporą jej defensywy w IV-ligowych rozgrywkach. Unia zatrudniając nowego trenera, pozyskała też nowego zawodnika, bowiem Malinowski nie zamierza jeszcze kończyć swojej bogatej kariery.

Źródło: uniaturza.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami