Kilka niespodzianek, ale "Spartanie" trzymają się mocno - podsumowanie 10. kolejki grupy I "okręgówki"

W 10. serii spotkań zanotowano kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. Tylko lider trzyma się dzielnie.

W 10. kolejce spotkań padło kilka zaskakujących wyników. Wicelider Grunwald Ruda Śląska przechodzi ewidentny kryzys formy. Rudzianie tym razem zaledwie zremisowali 1:1 z "dołującym" GTS-em Bojszowy. Czwarta w tabeli Unia Kosztowy, podzieliła się punktami w Mikołowie z miejscowym AKS-em, tracąc bramkę w 9.3 minucie i nie wykorzystując rzutu karnego w pierwszej połowie!

Tyskie JUW-e Jaroszowice zdobyło pierwsze punkty w sezonie i to z nie byle kim, bowiem z rewelacją rundy jesiennej - czyli Pogonią Nowy Bytom, Tyszanie na własnym obiekcie bezbramkowo zremisowali z Pogonią Nowy Bytom. Nie zawiódł za to lider - Sparta, która w derbach Katowic, pewnie pokonała Podlesiankę 4:1. Natomiast piłkarze LKS-u Goczłakowice, po ciężkim boju wygrali w Imielinie z Pogonią 2:1.

Urania Ruda Śląska po szalonym meczu zremisowała 3:3 z LKS-em Łąka, przez co odebrali gościom w zasadzie szanse na awans. Wawel Wirek po przebudzeniu się, rozegrał kolejny dobry mecz i tym razem rozgromił aż 5:0 Tempo Paniówki.