Męki lidera. Rywal kończył w dziewiątkę - podsumowanie 11. kolejki grupy II "okręgówki"

Dąb Gaszowice odniósł jedenaste zwycięstwo. Tym razem jednak nie przyszło mu ono łatwo. Zespół Przyszłości Ciochowice okazał się bardzo wymagającym rywalem dla lidera.

Spotkanie w Gaszowicach miało niezwykle dramatyczny przebieg. Zaczęło się "planowo" od prowadzenia zdecydowanego lidera grupy II klasy okręgowej. Po dwóch golach Grzegorza Brózdy gospodarze prowadzili już 2:0 i wydawało się, że jedyną niewiadomą w tym spotkaniu pozostaną rozmiary ich końcowego triumfu. Tymczasem jeszcze przed przerwą ambitnie grający goście zdołali doprowadzić do wyrównania. Kontaktowego gola zdobył Dawid Tomanek, a w już w doliczonym czasie gry drugiego gola dla Przyszłości strzelił Marian Kręgiel. Kiedy dziesięć minut po przerwie goście objęli prowadzenie 3:2 po trafieniu Tomanka, zapachniało sensacją. Niestety dla gości w odstępie sześciu minut doświadczony Hubert Jaromin zobaczył najpierw żółtą, a później czerwoną kartkę i zespół z Ciochowic musiał grać w osłabieniu. Wykorzystali to podopieczni trenera Zdzisława Marszolika. Gola na 3:3 zdobył Szymon Jezierski. W 83. minucie gospodarze odzyskali prowadzenie po golu Tomasza Reguły. Trzy minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Kręgiel i Przyszłość kończyła w dziewiątkę.

Drugiej z rzędu porażki doznał Zameczek Czernica. Tym razem drużyna trenera Tomasza Babuchowskiego przegrała niespodziewanie z ŁTS Łabędy. Punkty straciła też Jedność 32 Przyszowice, która wysoko przegrała z Rydułtowach.