Potknięcie Unii i równy krok Śląska i Odry - podsumowanie 11. kolejki IV grupy "okręgówki"

Mecz "okręgówki" Odra Miasteczko Śląskie - Silesia Miechowice (foto: Odra MŚl.) Mecz "okręgówki" Odra Miasteczko Śląskie - Silesia Miechowice (foto: Odra MŚl.)

W grupie IV okręgówki wygrała prowadząca dwójka - Śląsk Świętochłowice i Odra Miasteczko Śląskie. Niespodziewanie u siebie potknęła się 3. w tabeli Unia Dąbrowa Górnicza.

Lider tabeli bez problemu poradził sobie w Rogoźniku z  miejscowym Cyklonem. Piłkarze Śląska Świętochłowice do przerwy prowadzili 1:0, po golu niezawodnego Adriana Lesika z 17. minuty. Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Marek Szubert. Ambitni gospodarze 10 minut później trafili do bramki Łukasza Gambusza z rzutu karnego, ale na kwadrans przed końcem wygraną lidera przypieczętował Marcin Czapla - także skutecznie egzekwując "11-tkę".

Będąca za plecami lidera drużyna Odry, po emocjonującej grze wygrała z mocną Silesią Miechowice. Mecz w Miasteczku Śląskim przypominał rollercoaster, gdzie prowadzenie często się zmieniało. Dwa gole dla gości strzelił znany z występów w ekstraklasie Marek Suker, ale jego osiągniecie blednie przy wyczynie Tadeusza Urbainczyka. Napastnik miejscowych trafił do siatki Silesii 4-krotnie. W dodatku w drugiej połowie ustrzelił klasycznego hattricka w zaledwie cztery minuty!

Niespodziewanie na własnym boisku potknęła się druga w tabeli przed 11. kolejką Unia Dąbrowa Górnicza. Na boisku w Strzemieszycach podopieczni Piotra Pierścionka przegrali 0:1 z SKS Łagisza. Jedynego gola już w 9. minucie zdobył dla gości Damian Koch. "Unici" nie zdołali tego dnia ani razu pokonać bramkarza SKS-u.

W dodatku pod koniec meczu, w dość kontrowersyjnej sytuacji, czerwoną kartką został ukarany ich bramkarz - Robert Maciejowski. Dąbrowianie spadają więc w tabeli na pozycję trzecią, a tuż za nimi, ze stratą 1. punktu plasuje się własnie ich niedzielny rywal - SKS Łagisza. Aż 8 goli zobaczyli kibice w Miedarach, gdzie miejscowy Orzeł rozgromił drużynę LKS Żyglin - 6:2.