Zapraszamy na III edycję turnieju dziecięcego SPARTA CUP!

Zapraszamy na III edycję turnieju dziecięcego SPARTA CUP!

W najbliższa sobotę i niedzielę (18-19.02), w Hali Sportowej MOSiR-u w Szopienicach klub Sparta Katowice organizuje III edycję turnieju dziecięcego dla roczników: 2006, 2007 i 2008.

W najbliższej edycji wystąpi kilkanaście najlepszych pod względem ilości i jakości szkółek dziecięcych z województwa śląskiego i nie tylko. Oprócz gospodarzy będzie można także zobaczyć najmłodszy narybek piłkarski z roczników 2006-2008 z takich Akademii Piłkarskich jak np.: GKS "GieKSa" Katowice, Górnik Zabrze, GTV Stadion Śląski, Skra Częstochowa, czy też AP 21 Kraków - akademia założona i pod patronatem byłych reprezentantów Polski: Tomasza Frankowskiego i Mirosława Szymkowiaka, oraz UMKS Goczałkowice - szkółka wspomagana przez aktualnego obrońcę kadry i wychowanka klubu z Goczałkowice - Łukasza Piszczka.

To już III edycja bardzo popularnego, dziecięcego turnieju organizowanego przez Spartan. Impreza odbywa się pod patronatem prezydenta miasta Katowice. Sama Sparta jest natomiast klubem partnerskim I-ligowego GKS-u Katowice. W sobotę (18.02) swoje spotkania rozgrywać będą dzieci z roczników 2006 i 2007, natomiast w niedzielę (19.02) odbędą się mecze dla chłopców urodzonych w roku 2008 i młodszych.

Klub Sparta istnieje od 1924 roku, a obecnie dwie drużyny piłkarskie występują w rozgrywkach seniorskich klasy okręgowej i B Klasy Śląskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz jedna z rocznika 1998 w rozgrywkach juniorskich. Dodatkowo szkółka piłkarska, która powstała w 2013 roku szkoli dzieci i młodzież w kilku grupach składających się z roczników: od 2006 do 2011. Klub trenuje i rozgrywa swoje mecze na sztucznej nawierzchni obiektu sportowego "Rapid" w Katowicach-Koszutce.

Turniej młodzieżowy SPARTA CUP - III edycja, 18-19 lutego, Hala MOSiR Katowice-Szopienice, ul. 11 listopada 16.

Lista uczestników turnieju w poszczególnych rocznikach:
Rocznik 2008: Sparta Katowice, GKS Gieksa Katowice, KS GTV Stadion Śląski, Football Academy Jurajska, AKS Mikołów, Skra Częstochowa, Górnik Zabrze S.S.A.
Rocznik 2007: Sparta Katowice, GKS Gieksa Katowice, Victoria Katowice, Akademia Piłkarska 21, AKS Niwka Sosnowiec, Unia Kosztowy
Rocznik 2006: Sparta Katowice, GKS Gieksa Katowice, Akademia Piłkarska 21, Tiki Taka Żywiec, UKS Trójka Tarnowskie Góry, UMKS Goczałkowice.

Zapraszamy wszystkich kibiców oraz rodziców do wspólnego kibicowania na trybunach. Portal sportowaSilesia.pl jest oficjalnym partnerem medialnym turnieju SPARTA CUP. W przyszłym tygodniu na naszych łamach więcej informacji o przebiegu samego turnieju + fotogaleria.

Oficjalna strona organizatora: www.akademiasparty.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami