Jak wybrać odpowiednie buty piłkarskie?

Jak wybrać odpowiednie buty piłkarskie? Jak wybrać odpowiednie buty piłkarskie?

Buty piłkarskie powinny być dobrej jakości i idealnie dopasowane. Dzięki temu umożliwią nie tylko wygodne bieganie po boisku i zdobywanie kolejnych piłkarskich trofeów, ale przede wszystkim odpowiednio zabezpieczą stopę przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dlatego odwiedzając sklep piłkarski w celu nabycia butów, wcześniej warto wiedzieć, jakie elementy wziąć pod uwagę przy zakupie.

  1. Dopasowanie do nawierzchni
  2. Poziom zaawansowania

 

Dopasowanie do nawierzchni

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę rodzaj nawierzchni, na której będziemy grać. Sklepy piłkarskie, takie jak Footballworld.com.pl i inne, oferują szeroki wybór różnorodnych butów do gry w piłkę, które różnią się m.in. rodzajem i kształtem podeszwy. Dostępne są więc korki przeznaczone na naturalną nawierzchnię trawiastą (tzw. lanki), na boiska pokryte miękką i często mokrą trawą naturalną (tzw. wkręty/mixy), na sztuczną trawę (tzw. turfy) oraz na halę (halówki). W zależności więc od tego, gdzie zazwyczaj będziemy grać, należy kupić odpowiedni model obuwia. We wkrętach nie pójdziemy raczej na halę, z kolei w turfach – na grzęzawisko. Dlatego też kwestia ta jest tak istotna.

Poziom zaawansowania

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest poziom zaawansowania. Inne buty przeznaczone są bowiem dla profesjonalistów i półprofesjonalistów, a inne dla amatorów grających w piłkę hobbystycznie. Modele dla piłkarzy grających zawodowo w nogę to tzw. meczówki. Cechują się najwyższą jakością wykonania oraz użytych materiałów, a także zastosowaniem nowoczesnych technologii. Zapewniają znakomity komfort gry. Dostępne są również korki dla osób, które nie grają zawodowo, ale wychodzą na boisko często (przynajmniej raz w tygodniu). Są one odpowiednio wyprofilowane i wykonane z dobrych materiałów, dzięki czemu zapewniają bardzo wysoki komfort gry i radość z meczów z przyjaciółmi. Istnieje również obuwie dla amatorów i osób początkujących, dla których kopanie piłki nożnej jest dobrą rozrywką od czasu do czasu. Dlatego też obuwie tego rodzaju nie wytrzyma tak dużych przeciążeń, jakie zapewniają butom zawodowi gracze, ale charakteryzuje się za to korzystną ceną oraz optymalną jakością.

Szeroki wybór butów sportowych, m.in. z profesjonalnej serii Nike Phantom, znaleźć można w sklepie internetowym https://footballworld.com.pl/153-linia-nike-phantom. Jeśli nie wiemy, który model będzie dla nas najbardziej odpowiedni, warto pytać specjalistów i konsultantów w sklepie. Profesjonalny e-sklep z pewnością doradzi w wyborze właściwego obuwia.

 

Artykuł sponsorowany

 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami