W jakim wieku można zacząć trenować na siłowni?

  • Napisane przez  revolvefitness.pl
  • Wydrukuj
  • Email
W jakim wieku można zacząć trenować na siłowni?

Obecnie coraz młodsze osoby doceniają zalety regularnej aktywności fizycznej, które obejmują nie tylko dążenie do wymarzonej sylwetki, ale i znaczną poprawę kondycji i wytrzymałości. Nie zawsze jednak samodzielne treningi przynoszą oczekiwane efekty, dlatego też rozsądnym wyjściem wydają się treningi pod okiem instruktora siłowni. Od ilu lat można chodzić na siłownię? Czy istnieje minimalny próg wieku? Odpowiedź na to pytanie poznasz w poniższym artykule!

 

Od ilu lat można chodzić na siłownię?

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w naszym życiu, niezależnie od wieku. Jest to najlepszy sposób na zwiększenie wydajności całego organizmu, ukształtowanie sylwetki, a nawet oczyszczenie umysłu. W obecnych czasach młodzież coraz chętniej docenia zalety zwłaszcza treningu siłowego, którego wykonywanie w domowych warunkach może być nie tylko problematyczne, ale i niebezpieczne. Warto mieć na uwadze, że ćwiczenia siłowe powinny odbywać się pod okiem doświadczonego trenera, co znacząco minimalizuje ryzyko kontuzji. Z tego też względu, wiele młodych osób zastanawia się, od ilu lat można chodzić na siłownie? Dobra wiadomość jest taka, że nie istnieje dolna granica wieku, w którym można zacząć ćwiczyć na siłowni. Jedyną przeszkodą natomiast mogą stać się zasady regulaminu placówki, ze względu na indywidualnie ustalone reguły. Można spotkać się z opinią, że trening siłowy warto rozpocząć dopiero po osiągnięciu pełnoletności, ze względu na w pełni rozwinięty organizm. Młodsze osoby, nawet w wieku 15 lat śmiało mogą jednak wybrać inną formę aktywności - dobrym wyborem mogą okazać się na przykład poprawiające postawę ćwiczenia na prosty kręgosłup.

 

Siłownia czy trener personalny - co będzie lepszym wyborem?

Podczas wizyt na siłowni należy pamiętać, że ćwiczących w tym samym czasie osób będzie co najmniej kilka, dlatego też instruktor nie będzie w stanie towarzyszyć ci przez cały twój trening. Trener indywidualny skupi natomiast całą swoją uwagę na tobie, uwzględniając nie tylko twoje oczekiwania, ale i możliwości twojego organizmu, dzięki czemu dobierze odpowiednie ćwiczenia, dbając o bezpieczeństwo podczas wykonywanych ćwiczeń. Jest to istotne zwłaszcza, gdy planujesz rozpocząć treningi siłowe, które przy zbyt dużym obciążeniu, zamiast poprawić twoją sprawność fizyczną, mogą przyczynić się do powstania poważnych kontuzji. Młode osoby szczególnie powinny rozważnie dobrać osobę, która umożliwi im zdrowe rozpoczęcie treningów - profesjonaliści, jak trener personalny łódź opracowują program ćwiczeń zgodnie z etapem rozwoju osoby, z którą pracują, opierając się na swoim długoletnim zawodowym doświadczeniu. Prawidłowo wykonywane i regularne ćwiczenia pod okiem trenera personalnego to najlepsze wsparcie młodzieży nie tylko w treningu siłowym, które mogą stać się również doskonałym początkiem kariery sportowej, dzięki pozytywnej motywacji, na jaką można liczyć od profesjonalnego instruktora.

 

Artykuł sponsorowany

 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami