Grigorij Łaguta podejrzany o stosowanie dopingu!

Grigorij Łaguta podejrzany o stosowanie dopingu!

Grigorij Łaguta, lider ROW-u Rybnik, został przyłapany na dopingu! Niedozwolona substancja w jego organizmie została odkryta po meczu z Włókniarzem Częstochowa wygranym przez rybniczan 49:41.

Informacja o wykryciu dopingu u rosyjskiego żużlowca pojawiła się w oficjalnym komunikacie Głównej Komisji Sportu Żużlowego Polskiego Związku Motorowego. Czytamy w niej, że "w związku z otrzymaną od Polskiej Agencji Antydopingowej – POLADA – wstępną oceną wyników badań antydopingowych zawodnika Grigorij Laguta, przeprowadzonych na podstawie próbki A, w której stwierdzono wykrycie u zawodnika substancji zabronionej, działając na podstawie art. 307 i 308 Przepisów Dyscyplinarnych Sportu Żużlowego oraz art. 7.5 Kodeksu Antydopingowego FIM, podjęła decyzję o zastosowaniu wobec zawodnika Grigorija Laguty, środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia na okres do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia w przedmiotowej sprawie jednak nie dłużej niż na 60 dni.
Od powyższego orzeczenia przysługuje zawieszonemu odwołanie do Trybunału PZM w terminie do 24 godzin od daty jego otrzymania. Złożenie odwołania nie wstrzymuje wykonania orzeczenia Głównej Komisji Sportu Żużlowego".

Co to oznacza? Wszystko wskazuje na to, że oprócz sankcji na samego zawodnika, istnienie groźba, że klub pozbawiony zostanie punktów wywalczonych przez niego na torze (Łaguta w meczu z Włókniarzem zdobył 11 punktów), a co za tym idzie z tabeli PGE Ekstraligi ekipie ROW-u odjęte zostaną aż trzy punkty.

Klub z Rybnika na razie nie odniósł się do tego komunikatu. Na poniedziałek (10 lipca) zwołana została konferencja prasowa, w trakcie której prezes ROW-u Krzysztof Mrozek będzie odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami