ROW Rybnik za mocny dla Lokomotivu! Przebudzenie Szczepaniaka

  • Napisane przez  Wiktoria Tietz
  • Wydrukuj
  • Email
ROW Rybnik za mocny dla Lokomotivu! Przebudzenie Szczepaniaka

W meczu 13. kolejki Nice 1. ligi żużlowej ROW Rybnik na własnym stadionie pokonał łotewski Lokomotiv Daugavpils 56:34.

Rybniczanie w tym meczu zdobyli trzy punkty, co oznacza, że są pewni miejsca w play-offach. Przed spotkaniem minutą ciszy uczczono pamięci śp. Tomasza Jędrzejaka. Na stadionie przy Gliwickiej 72 powieszono też baner upamiętniający zmarłego przed tygodniem żużlowca. Podczas prezentacji zawodów Kacper Woryna otrzymał dziką kartę na 4. finał Tauron SEC, który odbędzie się 15 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Rybniczanie już po trzecim biegu odrobili pięciopunktową stratę z pierwszego meczu obu drużyn. Szczególnie dobrze zaprezentowała się w tym spotkaniu para Lebiediew-Szczepaniak. Łotysz i Polak w trzech biegach przywieźli do mety podwójne zwycięstwa. Z dobrej strony pokazali się też rybniccy juniorzy. Lars Skupień i Robert Chmiel łącznie zdobyli 11 punktów.

Swoje problemy w spotkaniu z drużyną z Łotwy miał Kacper Woryna. 21-latek w pierwszym biegu minął linię mety na ostatnim miejscu. Jednakże w następnych gonitwach kapitan ROW-u zainkasował 10 punktów. Najlepszym zawodnikiem gości był Peter Ljung - zdobywca 12 oczek. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Nice 1. Ligi Żużlowej ROW Rybnik zmierzy się na wyjeździe z Polonią Piła.

ROW Rybnik - Lokomotiv Daugavpils 56:34
ROW: Troy Batchelor - 6, Daniel Bewley - 7+2, Andrzej Lebiediew - 13+1, Mateusz Szczepaniak - 9+2, Kacper Woryna - 10+1, Robert Chmiel - 3+1, Lars Skupień - 8.
Lokomotiv: . Timo Lahti - 6, Jewgienij Kostygow - 0, Wadim Tarasienko - 6+1, Kjastas Puodżuks - 5+1, Peter Ljung - 12, Oleg Michaiłow - 2, Artiom Trofimow - 3.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami