Speed Car Motor Lublin w Ekstralidze! ROW czeka na barażowe spotkanie z Falubazem

Speed Car Motor Lublin w Ekstralidze! ROW czeka na barażowe spotkanie z Falubazem

ROW Rybnik przegrał rewanżowe spotkanie z Speed Car Motorem Lublin 53:37. Tym samym rybniczan czeka dwumecz barażowy z Falubazem Zielona Góra.

Faworytem rewanżowego starcia o mistrzostwo Nice 1. Ligi Żużlowej był ROW. Podopieczni Jarosława Dymka wygrali pierwsze starcie na własnym stadionie 52:38. 14-punktowa zaliczka jednak nie wystarczyła i z awansu do Ekstraligi cieszyła się ekipa Motoru Lublin.

Już w drugim biegu gospodarze zaczęli odrabiać straty. Para juniorska Wiktor Lampart - Oskar Bober przywiozła podwójne zwycięstwo. O sporym pechu może mówić zastępujący w tym meczu Larsa SkupieniaPrzemysław Giera, który w swoim pierwszym biegu złamał nogę i zakończył udział w tym spotkaniu.

Przez całe spotkanie „Koziołki” powiększali przewagę nad drużyną z Rybnika i po 12 biegu to oni byli w PGE Ekstralidze. Szansę na odrobienie strat mieli w 13. gonitwie Kacper Woryna i Andrzej Lebiediew, którzy przez trzy okrążenia jechali na 5:1. Niestety Woryna, drugi raz w tym spotkaniu złapał „kapcia”, lecz tym razem nie dojechał do mety.

Przed ostatnim biegiem ROW miał jeszcze szansę wygrać dwumecz. Potrzebował jednak zdobyć co najmniej cztery punkty. Ta sztuka nie udała się Lebiediewowi i Worynie i ostatecznie to Motor Lublin cieszył się z awansu do Ekstraligi.

Najlepszym zawodnikiem „Rekinów” w tym spotkaniu był Andrzej Lebiediew. Łotysz w sześciu startach zdobył 13 punktów z bonusem.

Pierwszy mecz barażowy odbędzie się 30 września w Zielonej Górze.

Speed Car Motor Lublin – ROW Rybnik 53:37
Motor: Dawid Lampart - 8, Joel Kling – 2+2, Paweł Miesiąc - 10+1, Robert Lambert - 12, Andreas Jonsson - 12, Oskar Bober - 5+1, Wiktor Lampart – 4.
ROW: Troy Batchelor – 10, Andriej Karpow - 1+1, Andrzej Lebiediew - 13+1, Mateusz Szczepaniak - 3+1, Kacper Woryna – 9, Robert Chmiel – 1, Przemysław Giera – 0.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami