ROW Rybnik odkrył karty! Wiadomo w jakim składzie występować będą w 2021 rybniccy żużlowcy

ROW Rybnik odkrył karty! Wiadomo w jakim składzie występować będą w 2021 rybniccy żużlowcy

Marek Cieślak, były szkoleniowiec żużlowej reprezentacji Polski, poprowadzi drużynę ROW-u Rybnik w sezonie 2021. W ekipie z Rybnika doszło do sporych zmian kadrowych. Celem jest jednak powrót do PGE Ekstraligi.

Legendarny szkoleniowiec pracę w rybnickim klubie rozpocznie w grudniu. Cieślak ma zagwarantować ekipie ROW-u wysoką jakość szkolenia zawodników, ale także zadbać o tor.

- Znamy się z Markiem wiele lat. Logiczne było więc to, że po ostatnim, kiepskim dla nas sezonie zdecydowałem się sięgnąć po najlepszego szkoleniowca w kraju. Razem budowaliśmy tą drużynę i ja jestem z jej kształtu zadowolony - mówi Krzysztof Mrozek, prezes KS ROW Rybnik.

Trener Cieślak związał się z klubem roczną umową.

- Ja stary już jestem, nie podpisuję długich umów - żartuje trener ROW-u.

Nad składem drużyny na sezon 2021 obaj panowie pracowali wspólnie.

- Jasne dla mnie było, że po kiepskim sezonie drużynę trzeba przebudować. Mamy w składzie zawodników, z którymi współpracowałem już w poprzednich latach i mam z nimi dobry kontakt, lubimy się. Niektórzy dzwonili do mnie i dopytywali, czy idę do Rybnika i czy na pewno będą ze mną pracowali. Liczę, że efekty naszej współpracy będą dobre - dodaje.

Cieślak będzie się zajmował pracą z pierwszą drużyną. Za treningi szkółki wciąż odpowiada duet Antoni Skupień - Andrzej Wyglenda.

W przyszłorocznym sezonie w barwach rybnickiego klubu nie zobaczymy Kacpra Woryny (trafił do Włókniarza Częstochowa), Andrieja LebiediewaMateusza Szczepaniaka (obaj Wilki Krosno), Troya Batchelora (na razie nie ma klubu), Roberta Lamberta (Apator Toruń) i Vaclava Milika (bez klubu). Do ekipy wraca także dobry znajomy - Rune Holta.

- To wciąż, mimo wieku, bardzo dobry zawodnik, któremu wyjątkowo leży tor w Rybniku. To będzie bardzo pewny punkt drużyny na domowym torze - ocenia zawodnika Marek Cieślak.

Drugim, polskim seniorem w składzie będzie Kacper Gomólski.

- Trochę pracy nas czeka z Kacprem, żeby go doprowadzić do pionu. Ale to ambitny zawodnik i jestem przekonany, że spisze się dobrze - dodaje Cieślak.

Zawodnikiem U-24 będzie Wiktor Trofimow, o którego zabiegało kilka innych klubów. Możliwość współpracy z trenerem Cieślakiem, wpłynęła na decyzję zawodnika o przyjęciu propozycji z Rybnika. Z ROW-em na kolejny sezon pozostał Siergiej Łogaczew. Zagranicznym liderem drużyny ma być Michael Jepsen Jensen, który w ubiegły sezon spędził w Falubazie Zielona Góra.

- W tym zawodniku drzemie jeszcze duży, niewykorzystany potencjał. Upewniał się czy ja tu będę naprawdę. Ma nadzieję, że współpraca ze mną pomoże mu pójść do góry - zdradza Marek Cieślak.

Do zespołu ROW-u dołączył także talent z Wielkiej Brytanii - Leon Flint. Z rybnickim klubem związał się czteroletnim kontraktem. Skład uzupełnią juniorzy: Mateusz Tudzież, Przemysław Giera, Błażej Wypior i Paweł Trześniewski.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami