Porażka ROW-u Rybnik na własnym torze. Walka o awans do play-off trwa

Porażka ROW-u Rybnik na własnym torze. Walka o awans do play-off trwa

Pierwszej porażki w tym sezonie na własnym torze doznali żużlowcy ROW-u Rybnik. Lepsi od nich okazali się zawodnicy Arged Malesy Ostrów Wielkopolski, którzy kontrolowali mecz od początku do końca.

Gospodarze od pierwszych wyścigów byli bezradni. Dość powiedzieć, że ani razu nie udało im się wyjść na prowadzenie, a indywidualnie wygrali tylko siedem wyścigów. Trójki kolekcjonowali tylko Rune Holta i Siergiej Łogaczow. Reszta drużyny zaledwie statystowała w tym spotkaniu...

Jeśli po pierwszych dwóch wyścigach zespół przegrywa sześcioma punktami, to bardzo trudno myśleć o wygranej. Tym bardziej, że ostrowianie stanowili mocny kolektyw bez słabych punktów i z wyścigu na wyścig budowali swoją przewagę. Grzegorz Walasek, Tomasz Gapiński i wchodzący z rezerwy Patrick Hansen nie pozwolili rybniczanom rozwinąć skrzydeł. W efekcie po ośmiu wyścigach ROW przegrywał już 12 punktami i było wiadomo, że o punkty w tym spotkaniu będzie trudno. Przegrana 39:51 to kubeł zimnej wody na głowy żużlowców ROW Rybnik.

- Było trudno, tor był bardzo twardy i ciężko było mi się na niego przełożyć. Ale to nas nie tłumaczy, bo przecież chłopaki z Ostrowa jeździły na tej samej nawierzchni. Poza tym, to my byliśmy na domowym obiekcie, a nie oni. Postaramy się odbić sobie ten wynik w Ostrowie. Nic innego nam nie pozostaje - powiedział po meczu Siergiej Łogaczow.

ROW Rybnik - Arged Malesa Ostrovia 39:51

ROW: Kacper Gomólski - 2 (0,1,1,-,0), Rune Holta - 16 (3,2,3,2,3,3), Siergiej Łogaczow - 11 (1,0,3,3,3,1), Wiktor Trofimow jr - 1 (0,-,1,0), Michael Jepsen Jensen - 6 (2,1,2,0,1), Kacper Tkocz - 0 (0,-,0), Mateusz Tudzież - 3 (2,1,0,0).
Ostrovia: Nicolai Klindt - 5+3 (2*,2*,d,1*,-), Daniel Kaczmarek - ns, Grzegorz Walasek - 10+2 (3,3,1,1*,2*), Tomasz Gapiński - 10 (2,1,3,2,2), Oliver Berntzon - 9 (3,2,2,2,0), Sebastian Szostak - 3 (3,0,0), Jakub Poczta - 2+1 (1,0,1*), Patrick Hansen - 12 (1,3,3,2,3).

Źródło: row.rybnik.com.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami