Koniec sezonu Polskiej Hokej Ligi. Nie będzie gry o medale (aktualizacja)

Koniec sezonu Polskiej Hokej Ligi. Nie będzie gry o medale (aktualizacja)

Polska Hokej Liga w porozumieniu z klubami, które miały w czwartek i piątek rozpocząć walkę w półfinałach fazy play-off, podjęła decyzję o zakończeniu sezonu 2019/2020. Władze rozgrywek opublikowały komunikat w tej sprawie w czwartek (11 marca).

W treści komunikatu czytamy: "Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa, kierując się zaleceniami premiera Rzeczypospolitej Mateusza Morawieckiego, minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, władze Polskiej Hokej Ligi w porozumieniu z wszystkimi klubami uczestniczącym w półfinałach fazy play-off podjęły decyzję o zakończeniu rozgrywek w tym sezonie. Decyzję podjęto jednogłośnie, kierując się odpowiedzialnością i troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników oraz pozostałych uczestników rywalizacji. O pozostałych ustaleniach dotyczących sezonu 2019/2020 poinformujemy w osobnym komunikacie".

Decyzja ta odnosi się nie tylko do półfinałów Polskiej Hokej Ligi, ale także dotyczy wszystkich rozgrywek dzieci i młodzieży.

"Zarząd Polskiej Hokej Ligi działając na podstawie pkt 44.1. Regulaminu Rozgrywek PHL postanowił przyznać miejsca medalowe w sezonie 2019/2020 klubom, które awansowały do półfinałów play-off według punktacji uzyskanej przez kluby w ćwierćfinałach play-off oraz sezonie zasadniczym" - napisano w odrębnym komunikacie.
Tytuł obronił więc GKS Tychy, drugie miejsc zajął Re-Plast Unia Oświęcim, a trzecie ex aequo - JKH GKS Jastrzębie oraz GKS Katowice.

Wśród kobiet mistrzyniami Polski została Polonia Bytom, drugie miejsce dla Stoczniowca Gdańsk, a trzecie ex aequo - UKHK Unii Oświęcim oraz SKKH Atomówki GKS Tychy.

 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami