Ryszard Tarasiewicz zastąpił Jurija Szatałowa w GKS-ie Tychy

Ryszard Tarasiewicz zastąpił Jurija Szatałowa w GKS-ie Tychy

Zmiana sztabu szkoleniowego w pierwszoligowym GKS-ie Tychy: w miejsce Jurija Szatałowa nowym szkoleniowcem tyskiej drużyny został Ryszard Tarasiewicz.

Wydarzenia potoczyły się w błyskawicznym tempie. W południe klub poinformował, że za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z dotychczasowym trenerem Jurijem Szatałowem i jego asystentem Dietmarem Brehmerem.

- Wyniki są niezadowalające  i nie możemy akceptować takiego stanu rzeczy. Biorąc pod uwagę potencjał zespołu oraz umiejętności poszczególnych zawodników, to jedno zwycięstwo w ośmiu ostatnich spotkaniach jest rezultatem zdecydowanie poniżej oczekiwań. Naszym największym mankamentem jest jednak gra na wyjazdach. To trudne do zaakceptowania, dlatego musieliśmy podjąć decyzję o zmianie trenera - argumentował Grzegorz Bednarski, prezes Tyskiego Sportu S.A.

Kilka godzin później GKS poinformował, że nowym szkoleniowcem pierwszoligowego zespołu będzie Ryszard Tarasiewicz - wielokrotny reprezentant Polski, zdobywca krajowego pucharu, uczestnik mistrzostw świata i specjalista od awansów. Tak przedstawia się krótka charakterystyka nowego trenera GKS Tychy. Jego umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2017/18 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Tarasiewicz trenerską przygodę rozpoczynał w 2004 roku. W pierwszym sezonie swojej pracy awansował ze Śląskiem Wrocław do drugiej ligi. Po zakończeniu rozgrywek 2005/06 - obecnie 55-letni szkoleniowiec - Wrocław zamienił na Białystok. Na Dolny Śląsk wrócił ponownie w 2007 roku. Rok później wywalczył ze Śląskiem Wrocław awans do Ekstraklasy. W kolejnych sezonach Tarasiewicz prowadził ŁKS Łódź i Pogoń Szczecin. Drużynę z Pomorza także wprowadził na najwyższy poziom rozgrywkowy. W 2013 roku Tarasiewicz podpisał kontrakt z Zawiszą Bydgoszcz. Co ciekawe na stanowisku trenera zastąpił Jurija Szatałowa. W Bydgoszczy nowy szkoleniowiec GKS Tychy także wywalczył awans do Ekstraklasy, a w kolejnym sezonie zdobył pierwszy w historii klubu Puchar Polski. 55-letni szkoleniowiec w kolejnych sezonach prowadził Koronę Kielce, a jego ostatnim klubem była Miedź Legnica.

- Zatrudniliśmy doświadczonego i sprawdzonego trenera. Ryszard Tarasiewicz doskonale zna realia, zawodników i drużyny w pierwszej lidze. Nie przypadkowo był określany mianem specjalisty od awansów. Trzykrotnie wprowadzał drużyny do Ekstraklasy. Jestem przekonany, że odpowiednio wykorzysta potencjał naszej drużyny i umiejętności poszczególnych zawodników - mówi prezes Bednarski.

Nowy szkoleniowiec "Trójkolorowych" w przeszłości był również znakomitym piłkarzem. Tarasiewicz jest wychowankiem Śląska Wrocław w barwach którego rozegrał ponad 330 spotkań. Z dorobkiem 65 bramek jest trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem w historii klubu.
Po występach w Śląsku Wrocław wyjechał za granicę. Grał w szwajcarskich Neuchâtel Xamax FC i Etoile Carouge FC, francuskich AS Nancy-Lorraine, RC Lens, Besançon Racing Club oraz norweskim Sarpsborg FK. Na swoim koncie ma także występy w reprezentacji Polski. W Biało-Czerwonych barwach wystąpił w 58 spotkaniach w których strzelił dziewięć goli. W 1986 roku wystąpił na Mundialu w Meksyku.

- Piłkarskie doświadczenie zebrane na boisku bez wątpienia ma przełożenie na szatnię. CV trenera robi wrażenie i na pewno dla swoich zawodników będzie autorytetem. To szkoleniowiec, który dużo wymaga nie tylko od piłkarzy, ale i samego siebie - dodaje Bednarski.

Asystentem nowego trenera GKS Tychy będzie Waldemar Tęsiorowski. Pierwszy trening pod wodzą nowego sztabu szkoleniowego odbędzie w środę (11 października).

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami