Koszmarne urodziny Ruchu - 27. kolejka I ligi

Fatalnie wypadły obchody 98. rocznicy powstania Ruchu Chorzów. Niebiescy w kolejnym ligowym występie przed własną publicznością doznali klęski w starciu z Pogonią Siedlce przegrywając 0:6.

Losy meczu rozstrzygnęły się tuż po przerwie. Najpierw gola dla Pogoni zdobył Przemysław Płacheta. Kilka minut później Bartłomiej Kulejewski sfaulował w obrębie szesnastki Dominika Kuna, za co sędzia usunął go z boiska i podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Grzegorz Tomasiewicz. Gospodarze niby ruszyli do ataków, ale ich efektem były kolejne gole dla drużyny z Siedlec, która bezlitośnie wykorzystała beznadziejną dyspozycję gospodarzy. Sytuacja Ruchu staje się beznadziejna.

0:6 - Kun, 86 min.
Ruch: Hrdlicka – Villafane, Kulejewski, Kowalczyk, Hołownia – Urbańczyk, Bogusz (46 Trojak) – Kowalski, Wojciechowski (61 Balicki), Przybecki (46 Słoma) – Majewski.

Odmienne nastroje panują w Tychach. Zespół trenera Ryszarda Tarasiewicza odniósł zwycięstwo nad Górnikiem Łęczna po dwóch trafieniach Kamila Zapolnika. W przeciągu trzech minut drugiej połowy meczu napastnik GKS-u trafił do bramki przyjezdnych dwukrotnie. W 63. minucie arbiter spotkania podyktował rzut karny za faul na Marcinie Biernacie, a "Zapol" nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce.

Trzy minuty później futbolówkę z lewej strony pola karnego Górnika ustawił Łukasz Grzeszczyk, posłał ją dokładnie w szesnastkę gości, gdzie najwyżej wyskoczył właśnie Zapolnik i strzałem głową ulokował ją w bramce. Tyszanie nie mieli problemów z dowiezieniem urodzinowego zwycięstwa, które jednocześnie było już piątym w tym roku.

GKS Tychy - Górnik Łęczna 2:0 (0:0)
1:0 - Zapolnik, 63 min. (karny)
2:0 - Zapolnik, 66 min.
GKS Tychy: Jałocha - Grzybek, Biernat, Tanżyna, Abramowicz - Mańka (81. Vojtusz), Bogusławski, Daniel, Grzeszczyk, Wróblewski (89. Kaczmarczyk) - Zapolnik.

21 kwietnia (sobota):
godz. 12.30: Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice, sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)
godz. 13.00: Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice, sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)
godz. 17.45: Chrobry Głogów - GKS Katowice, sędzia: Paweł Pskit (Łódź)
godz. 18.00: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Miedź Legnica, sędzia: Wojciech Myć (Lublin)
godz. 18.00: Bytovia Bytów - Raków Częstochowa, sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec)

22 kwietnia (niedziela):
godz. 15.30: Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec, sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).