Jastrzębie "zadziobały" Słonie, 5. z rzędu wygrana Rakowa - wyniki 8. kolejki Fortuna 1. ligi

W 8. serii gier, lider odniósł 5. kolejne zwycięstwo, w Jastrzębiu-Zdroju niesamowicie ambitny beniaminek w II połowie odwrócił losy meczu z Termaliką!

W emocjonującym i szalonym meczu, beniaminek GKS 1962 Jastrzębie strzelił aż 4 bramki spadkowiczowi - Bruk Bet Termalice Nieciecza i odniósł pierwszą domową wygraną. Dla zespołu trenera Jacka Zielińskiego to już 5. w sezonie, a 3. z rzędu porażka, przez co "Pomarańczowe Słonie" zakotwiczyły w strefie spadkowej! Bohaterami gospodarzy zostali Kamilowie: Adamek i Szymura, którzy dwukrotnie pokonywali Dariusza Trelę. Doświadczony stoper GKS-u zrobił to z zimną krwią wykorzystując obie jedenastki.

Z kolei 5. wygranej pod rząd dokonali piłkarze liderującego Rakowa Częstochowa. Pod Jasną Górą podopieczni Marka Papszuna po przerwie, dzięki dwóm bramkom Szymona Lewickiego, poradzili sobie ze Stomilem Olsztyn i razem z Sandecją NS uciekają rywalom w ligowej tabeli. Zwycięstwo zanotował także zespół Ryszarda Tarasiewicza. Tyski GKS przy Edukacji skromnie, ale pokonał beniaminka traganego problemami finansowo-włascicelskimi- Wartę Poznań.

Bez zdobyczy punktowej wracają za to GKS Katowice oraz Podbeskidzie B-B. Drużyna Jacka Paszulewicza kontynuuje czarną serię i przegrywa trzeci kolejny mecz. W pomorskich Chojnicach zaczęło się dobrze, bo w 7. minucie Ślązacy objęli prowadzenie po golu Adriana Błąda. Gospodarze wyrównali w 69. a dobili katowiczan w doliczonym czasie gry, za sprawą trafienia Tomasza Mikołajczaka.

Również w końcówce meczu zwycięstwo wypuścili z rąk Górale z Bielska-Białej. Po pół godzinie gry Podbeskidzie prowadziło w Niepołomicach z tamtejszą Puszczą 2:1 po golach skutecznych ostatnio Valerijsa Sabali oraz Łukasza Sierpiny z rzutu karnego. Ambitni gospodarze wyrównali także po karnym (65. min.), a 5 minut przed gwizdkiem końcowym zdobyli zwycięskiego gola autorstwa Krzysztofa Drzazgi.