Ruch wygrał derby w Tychach - wyniki 9. kolejki Betclic 1. ligi Wyróżniony

Ruch wygrał derby w Tychach - wyniki 9. kolejki Betclic 1. ligi

W derbowym meczu dwóch górnośląskich drużyn występujących w Betclic 1. lidze GKS Tychy przegrał z Ruchem Chorzów 0:1. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Łukasz Moneta. Mecz był kilka razy był przerywany z powodu zadymienia stadionu przez środki pirotechniczne.

Chorzowianie od początku mieli w tym spotkaniu przewagę. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali do przerwy Mateusz Szwoch, Daniel Szczepan. Mohamed Mezghrani i Łukasz Moneta oddający strzały z pola karnego gospodarzy. Ten ostatni po prostopadłym podaniu Szczepana był sam na sam z bramkarzem, ale przegrał pojedynek z Marcelem Łubikiem. Moneta zrehabilitował się jednak tuż przed przerwą przejmując piłkę po złym podaniu Łubika do Nemanji Nedicia i pokonując golkipera tyszan.

Chorzowianie od mocnego uderzenia zaczęli również drugą połowę. Zaraz po wznowieniu gry po centrze Martina Konczkowskiego do piłki doszedł Soma Novothny, aletrafił w poprzeczkę tyskiej bramki. GKS odpowiedział mocnym, choć niecelnym uderzeniem z dystansu Juliana Keiblingera oraz główką Bartosza Śpiączki obok bramki, W końcówce wygraną Niebieskich mógł przypieczętować Bartłomiej Barański, ale będąc sam na sam z bramkarzem trafił w słupek.

GKS Tychy - Ruch Chorzów 0:1 (0:1)
0:1 - Moneta, 45 min.
GKS Tychy: Łubik – Keiblinger, Nedić, Dijaković (46. Śpiączka), Błachewicz – Kurtaran, Ertlthaler (85. Szpakowski),, Dziuba (66. Makowski) – Sanyang (15. Hołownia), Rumin, Niewiarowski (66. Kubik).
Ruch: Turk – Konczkowski, S. Szymański, Sadlok, Karasiński (77. Barański) – Myszor (25. Mezghrani, 90. Góra), Ventura, Szwoch, Moneta (77. Lukić) – Novothny, Szczepan (90. Łaski).