Reprezentant Mołdawii wzmocnił GKS Tychy

Reprezentant Mołdawii - Eugen Zasavitchi (foto: Mateusz Długasiewicz / GKS Tychy) Reprezentant Mołdawii - Eugen Zasavitchi (foto: Mateusz Długasiewicz / GKS Tychy)

Zajmujący spadkowe miejsce w I lidze GKS Tychy dokonał drugiego wzmocnienia w zimowym okienku transferowym. 

Nowym podopiecznym trenera Jurija Szatałowa został jednokrotny reprezentant Mołdawii - Eugen Zasavițchi, który do 30 czerwca został wypożyczony do GKS-u Tychy. 24-letni, mołdawski pomocnik posiada także obywatelstwo rumuńskie. Zasavițchi ostatnio reprezentował barwy litewskiego klubu FK Trakai, gdzie w ubiegłym sezonie wystąpił w 32. spotkaniach i strzelił cztery bramki. W sumie w litewskiej A Lyga rozegrał on 63 spotkania, w których zdobył pięć goli. Na swoim koncie ma także występy w młodzieżowych reprezentacjach Mołdawii oraz debiut w pierwszej kadrze.

Przypomnijmy, że pierwszym nowym piłkarzem GKS Tychy w przerwie zimowej sezonu 2016/17 został Remigiusz Szywacz - wychowanek krakowskiej Wisły. 21-letni lewy obrońca związał się  z tyskim klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2019 roku. Jak zapowiada prezes "Tyskiego Sportu" - Grzegorz Bednarski, to nie koniec transferowej ofensywy w wykonaniu popularnych "Piwoszy":

- Naszym głównym celem w tym okienku transferowym są wzmocnienia w każdej formacji. Zarówno Szywacz jak i Zasavitchi na pewno wzmocnią konkurencję na swoich pozycjach. Konsekwentnie wzmacniamy kadrę naszego zespołu. Zatrudnienie Eugena wpisuje się w naszą politykę transferową. Jest to zawodnik młody, ale  już z pewnym bagażem doświadczeń, także na arenie międzynarodowej. Występy w młodzieżowych reprezentacjach Mołdawii i powołania do kadry są dowodem, że jest to piłkarz o dużym potencjale. Spokojnie i bez pośpiechu pracujemy nad następnymi transferami - mówi sternik tyskiego klubu.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Tychów. Macie tutaj piękny stadion i na pewno chce się tu rozwijać. Rozmawiałem z moimi klubowym kolegą Tadasem Labukasem, który występował w polskiej lidze. Tadas rekomendował mi grę w Polsce - dodaje z kolei Eugen Zasavitchi

 źródło: inf. własna / GKS Tychy.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami