Polonia zacznie na minusie - podsumowanie przygotowań Polonii Bytom

Polonia zacznie na minusie - podsumowanie przygotowań Polonii Bytom

Jeszcze nie ruszyły rozgrywki II ligi a już zespół Polonii Bytom zajmuje w nich ostatnie miejsce. Wszystko to przez karę czterech ujemnych punktów, jaka została nałożona na bytomski klub za niedotrzymanie warunków licencyjnych.

Nic dziwnego, że w Bytomiu bardzo liczą na udany start do nowego sezonu i jak najszybsze odrobienie strat do rywali. Nie będzie to łatwe, bo Polonia rozpocznie rywalizację od pojedynków z trzema beniaminkami II ligi. Na inaugurację zmierzy się ze swoją imienniczką z Warszawy. W drugiej kolejce zespół trenera Ireneusza Kościelniaka podejmie Olimpię Elbląg, a w trzeciej pojedzie do Poznania na mecz z tamtejszą Wartą.

W drużynie z Bytomia doszło do wielu zmian. Z klubem pożegnało się kilku piłkarzy, którym trener Kościelniak dał wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców. Wszyscy znaleźli ich poza Górnym Śląskiem: Adrian Krysian trafił do Odry Opole, Dariusz Zapotoczny do Ruchu Zdzieszowice, Daniel Ciechański do Gryfa Wejherowo, a Daniel Kutarba do Legionovii Legionowo. Nadal klubów szukają Sebastian Pączko, Andrzej Wiśniewski i Łukasz Zakrzewski.

Działacze Polonii zadbali, by kadrę uzupełnić o doświadczonych zawodników. Dzięki temu do drużyny dołączyli bramkarz Matko Perdijić, obrońca Marek Szyndrowski i pomocnik Michał Chrabąszcz. Chorwat ostatnio był zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec. Szyndrowski jeszcze w minionym sezonie grał w Ekstraklasie w Ruchu Chorzów. Chrabąszcz wraca na Śląsk po okresie gry w takich klubach jak Znicz Pruszków, Siarka Tarnobrzeg i Radomiak Radom. Ta trójka może okazać się poważnym wzmocnieniem Polonii.

Ponadto do zespołu dołączyli dwaj byli gracze Nadwiślana Góra: Sławomir Musiolik i Piotr Ceglarz. Nowymi twarzami są też Jakub Kuzdra z Piasta Gliwice i Dawid Skrzypiński z Szombierek Bytom.


- Podstawowym celem jest utrzymanie w II lidze. Myślę, że dopiero po rundzie jesiennej będziemy mogli ten plan skorygować. Myślę, że zawodnicy, którzy zasili nasz zespół w trakcie letniego okienka transferowego będą uzupełnieniem naszej kadry i wniosą dużo wartości - mówi trener Kościelniak.

Polonia rozpocznie sezon w niedzielę (31 lipca). Wówczas o godz. 19.00 zmierzy się z Polonią Warszawa na stadionie przy ul. Konwiktorskiej w stolicy.

Letnie sparingi Polonii Bytom:
9.07: Polonia Bytom – Odra Opole 0:3
20.07: Polonia Bytom – Soła Oświęcim 2:2 gole: Kowalczyk 2

źródło: inf. własna / Polonia Bytom

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami