Marek Mandla dyrektorem sportowym Ruchu Chorzów

Marek Mandla dyrektorem sportowym Ruchu Chorzów

Zmiana na stanowisku dyrektora sportowego Ruchu Chorzów: Marek Mandla zastąpił Krzysztofa Ziętka. Nowy dyrektor dotychczas zajmował się w chorzowskim klubie skautingiem.

Marek Mandla jest chorzowianinem, sam podkreśla, że hajduczaninem. W Ruchu pracuje od września 2018 r. kiedy został skautem pracującym na potrzeby grup młodzieżowych. Jest trenerem I klasy UEFA A. W  latach 1988-1992 był trenerem grup młodzieżowych GKS-u Katowice, organizował tam system szkolenia młodzieży, tworzył klasy sportowe. Jednym z jego wychowanków jest znany z gry w niebieskich barwach, Piotr Mosór.

Od 1992 do 2007 roku był trenerem Walki Makoszowy, która pod jego kierownictwem awansowała do starej III ligi. Odpowiadał tam za sprawy kadrowe pierwszego zespołu i koordynację współpracy z grupami młodzieżowymi. Następnie od września 2007 do 2012 roku podobną funkcję pełnił w BKS Bielsko-Biała, z którym wywalczył awans do nowo tworzącej się III ligi. Pracował też jako trener Polonii Łaziska Górne i Polonii Poraj.

- Podczas swojej pracy trenerskiej często pełniłem też de facto funkcję dyrektora sportowego, odpowiadałem za kontraktowanie piłkarzy i budowę zespołów. Z Ruchem i z jego legendą związany byłem od dzieciństwa. Chciałbym być bardzo blisko I zespołu, wierzę w dobrą współpracę z trenerem Markiem Wleciałowskim. Swoim doświadczeniem z pracy z młodzieżą chcę wesprzeć działania Akademii Piłkarskiej Ruchu - mówi nowy dyrektor sportowy Niebieskich.

Mandla ma 58 lat. Jest żonaty, jego dorosły już syn jest fotoreporterem. Choć sam z Ruchem związany jest od niedawna, to jego matka chrzestna, Maria Krawczyk w barwach Ruchu siedem razy wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w piłce ręcznej, a wujek, Jan Krawczyk był członkiem szerokiej kadry Niebieskich w czasach trenera Michala Viczana.

Źródło: ruchchorzow.com.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami