Marsz, marsz Polonia! (video: skrót meczu)

Doskonale spisuje się w pierwszych meczach sezonu Polonia Bytom. W czwartej kolejce spotkań II ligi zespół trenera Ireneusza Kościelniaka odniósł trzecie zwycięstwo.

Gdyby na klubie z Bytomia nie ciążyła kara czterech ujemnych punktów Polonia byłaby liderem. W piątek (19 sierpnia) bytomianie pokonali spadkowicza z I ligi GKS Bełchatów. Oba gole dla gospodarzy zdobyli zawodnicy, którzy pojawili się na boisku w drugiej połowie. Na prowadzenie wyprowadził ich Aleksander Januszkiewicz, a niespełna dwie minuty później na 2:0 podwyższył Patryk Stefański.

Polonia Bytom – GKS Bełchatów 2:0 (0:0)
1:0 - Januszkiewicz, 76 min.
2:0 - Stefański, 78 min.

Polonia B.: Perdijić - Rylukowski, Szal, Janosik, Szyndrowski - Zalewski (63. Chrabąszcz), Setlak - Ceglarz, Lachowski (71. Januszkiewicz), Musiolik (79. Kuzdra) - Kowalczyk (68. Stefański).

GKS B.: Lenarcik - Pisarczuk, Grolik, Klepczyński, Michalak - Witasik (68. Lenartowski), Rachwał - Flaszka, Zgarda (81. Zięba), Maciejewski (86. Pałczyński) - Krzywicki.

źródło: śląskieTV

Niestety drugiej z rzędu porażki doznali zawodnicy ROW-u 1964 Rybnik. Tym razem przegrali oni w Zambrowie z miejscową Olimpią. Losy meczu dość szybko rozstrzygnął Bartosz Osoliński, który już w czwartej minucie gry pokonał Daniela Kajzera.

Olimpia Zambrów - ROW 1964 Rybnik 1:0 (1:0)
1:0 - Osoliński, 4 min.

Olimpia Z.: Humerski - Michałowski, Kuczałek, Gogol, Bogusz - Jastrzębski, Broniszewski, Osoliński, Jastrzębski, Cesarek - Szerszeń.

ROW R.: Kajzer - Cichy, Jary, Balul, Gojny - Koch, Nowak, Slisz, Polak, Tkocz - Muszalik.

Polonia Warszawa - Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)
0:1 - Pietroń, 63 min. (karny)
1:1 - Worach, 90 min.